• Брухт ДальнобойСервис


Хасиди на кордоні: день третій

 

Ці кадри відзняли українські прикордонники сьогодні на нейтральній території, там, де вже третій день поспіль перебувають хасиди.За ніч кількість хасидських паломників на нейтральній території лишилася така сама. Деякі хасиди поїхали, деякі навпаки прибули. Загалом їх в районі Нових Яриловичів трохи більше тисячі, про це сказала виконувачка обов’язків начальника пресслужби Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.

У чотирьох паломників тут виявили коронавірус. Про це Суспільному сказала голова обласної організації товариства Червоного Хреста Оксана Мудра. Таку інформацію їй надали її колеги з Білорусі. З їх слів, хасиди відмовилися від шпиталізації до білоруської лікарні. З білорусами Оксана спілкувалася сьогодні вночі, коли передавала гуманітарну допомогу.

Загалом паломникам передали 60 літрів води, 60 пакетів засобів гігієни та 60 теплих ковдр. Саме такої кількості потребували хасиди. Також передали їжу на 4 тисячі людей від єврейської общини Умані.

Оксана Мудра, голова чернігівської обласної організації товариства Червоного Хреста: «Ми бачили, що це були продукти, їхній хліб оцей. Що там іще було, я не можу сказати. Вони нам дуже дякували, пісні співали, тому що до них потрапила їжа, яку вчора приготували їм в Умані».

З учорашнього вечора біля пункту пропуску з української сторони перебувають близько десятка вантажівок. Віктор Борковський везе товар до Білорусі. Чому лишається на кордоні, пояснює так.

Віктор Борковський, водій, везе вантаж до Білорусі: «Приходится ждать. Будем ждать. Если ехать на другую границу, то сказали, что там 15-километровая очередь. Так что ехать туда смысла нет. Тем более ехать 500 километров».

Андрій приїхав до пункту «Нові Яриловичі» вже після його закриття. Каже, чекатиме поки його не відкриють, адже документи на вантаж виписані саме на цей пункт пропуску.

Андрій, везе вантаж до Фінляндії: «Просто нет выбора. Только сюда. Люди не понимают, что есть этот короновирус, а они едут свой праздник праздновать в Умань. Они просто не понимают».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хасиди, Нові Яриловичі, прикордонники, кордон, паломники, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект