Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Дорога на Шерстянку: якість висока – вартість обґрунтована


Дорога на Шерстянку: якість висока – вартість обґрунтована

Олександр Харчук, директор ШБУ-14: «Есть такая пословица: дорога дорога, а бездорожье еще дороже».

Це як ніхто розуміють понад 20 тисяч мешканців Шерстянки, які все своє життя кожного дня вимушені були діставатися в об’їзд в інші мікрорайони Чернігова, витрачаючи зайві час, гроші та пальне.2020 року міській владі вдалося зробити те, чого жителі району вже не чекали. Замінити бездоріжжя дорогою на Шерстянку. Вона вже відкрита для руху транспорту. Невдовзі по ній поїде і громадський транспорт.

Будівництво дороги починалося з нуля. Були передбачені поетапні роботи – від підготовки місця для облаштування дороги до вкладання багатошарового покриття асфальтобетону.

Технологія будівництва враховує великі навантаження на дорожнє полотно, які очікувано приходитимуться на цю ділянку.

Вартість проєкту будівництва і ремонту дороги розрахована згідно методологією розробленою Мінрегіонбудом. Проте в основі розрахунків підприємства застосовані нижні розцінки.

Олександр Харчук, директор ШБУ-14: «Вот «Ціноутворення у будівництві» - это документ госстроя Украины, это законодательный орган в области строительства. Вот пожалуйста, Черниговская область: «Усереднені ціни на основні і будівельні матеріали, вироби та конструкції в Чернігівській області». Асфальтобетонна суміш дрібнозірниста Б-10 вартість 2940 грн. У нас асфальтобетон 2790 грн.».


Інформація щодо вартості асфальтобетону та інших матеріалів, які використовуються для будівництва доріг, є у відкритому доступі на сайті ДерждорНДІ, на замовлення Мінрегіонрозвитку. Де кожен бажаючий може переглянути її розрізі різних областей України та пересвідчитися, що у Чернігові асфальтобетон далеко не дорожчий, а був би ще дешевшим, якби до його вартості не додавалися логістичні витрати.

Олександр Харчук, директор ШБУ-14: «Вот Сумская область. Асфальтобетон мелкозернистый Б-10 – 3300 грн».

Є області та міста, де вартість нижча. В тому числі і в Києві. Це, як вже згадувалося, пов’язано з логістикою. Матеріал для виробництва асфальтобетонної суміші в Чернігів доводиться доставляти залізницею за багато кілометрів, залучаючи потужності Дарницького вантажного вагонного депо.

Інші матеріали для будівництва дороги, зокрема, гранітний матеріал, дорожники отримують із Житомирської області. І теж не прямим автомобільним сполученням, а знову ж таки залізницею.

Проте ціна на асфальтобетон у Житомирських дорожників майже ж на тому рівні, що у Чернігові.

Для виробництва асфальтобетону використовується гранітний матеріал, щебінь найвищої якості. Асфальтова крихта розсиплеться без якісного в’яжучого матеріалу. Тому важливою складовою виробництва є бітум. Його якість буває різною. Оскільки якість українського не задовольняє шляховиків, підприємство закуповує бітум у польських та білоруських виробників.

На ділянці дороги на Шерстянку наразі прокладено нижній шар асфальтобетону товщиною 10 см. Вже цього місяця буде завершений перший етап будівництва. У 2021 році буде прокладатися верхній шар дорожнього покриття товщиною 5 см. Відповідно до технологій – це вирівняє поверхню дороги і зробить її міцнішою. Також наступного року буде проведено озеленення і остаточне облаштування дорожньої інфраструктури.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шерстянка, будівництво дороги, Олександр Харчук, ШБУ-14, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект