Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Хто та як звільняв Чернігів від німецько-фашистських загарбників


Хто та як звільняв Чернігів від німецько-фашистських загарбників

21 вересня 1943 року Чернігів звільнили від німецько-фашистських загарбників. Війська 13-ї армії, під керівництвом генерала-лейтенанта Пухова, зробили це за 2 доби. Саме 21 вересня чернігівці відзначають День міста.Доторкнутись до історії та побачити захисників Чернігівської області власними очима можна у Державному архіві Чернігівської області.

Напередодні свята тут презентували колекцію документів та історичних матеріалів часів Другої світової війни.

Ірина Рябчук, провідний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області: «Документи, які сьогодні ми презентуємо, різноманітні. Це і певні схеми, і фотографії, фотопортрети, це світлини, які розповідають про те, яким був Чернігів після його звільнення, і доволі велика кількість різноманітних схем – в першу чергу схеми наступу центрального фронту під командуванням Рокоссовського. Саме перед ним було поставлене завдання визволення Чернігова і Чернігівщини. І є цікава схема саме звільнення міста Чернігова».


Тут є мапа з позначками наступів, місцями переправи армії Десною та схематичними малюнками підготовки до бою.

В Державному архіві також зберігаються документальні фото воєнних кореспондентів того часу, на яких відображено момент форсування річки Десни.

Ірина Рябчук, провідний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Чернігівської області: «26 серпня почалося звільнення Чернігівщини, 21 вересня звільнено наше місто. До речі, у нас є і нагрудні листи, які розповідають про цих людей, які зі звитягою пішли по життю».

В Державному архіві області зберігається близько 2 мільйонів одиниць різних документів. Усі історичні матеріали знаходяться у вільному доступі. Кожен бажаючий може особисто ознайомитися з ними.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: архів, звільнення Чернігова, Ірина Рябчук, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект