Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » COVID-19: в Ніжинській центральній лікарні пацієнти не поміщаються в інфекційному відділенні


COVID-19: в Ніжинській центральній лікарні пацієнти не поміщаються в інфекційному відділенні

Новий тиждень – нове карантинне зонування. З понеділка, 14 вересня, в червоній зоні опинилися окремі райони і міста 11 областей, головно – західних, і їх владу це аж ніяк не тішить. Слідом за Тернополем і Івано-Франківськом, до Кабміну вирішили позиватися і Чернігівці, вимагаючи скасувати постанову про червону зону. Позов до Київського окружного адміністративного суду надіслали в понеділок. В режимі суворого карантину місто вже 4-й тиждень. Зачинені дитячі садки, школярі вчаться онлайн, однак міська рада дозволила працювати з певними обмеженням кав’ярням, ресторанам, торгівельним центрам, ринкам, фітнес-клубам, громадському транспорту.

Тим часом в Івано-Франківську поки чекають на розгляд свого позову, вже стали відкривати дитячі садки, в школах розпочали дистанційне навчання. А от позов Тернопільської міськради. В місті відкрито все, зі школами включно.

Ну а от в Ніжині, на Чернігівщині, який потрапив до червоного списку лише з понеділка, 14 вересня, зупинився міський транспорт. Змінилися правила пересування і в столиці, яка з жовтої зони перейшла в помаранчеву. Про нові кольори карантину і сприйняття їх українцями, далі у сюжеті.Місто Ніжин на Чернігівщині з понеділка, 14 вересня, переходить у червону карантинну зону. Зазвичай у ранкові години найбільше люду ось тут. Через ніжинський вокзал йдуть десятки поїздів та електричок. Місцеві їдуть працювати до столиці, але тепер у вагони не зайти.

«Высадка разрешена, а посадка запрещена».

Пан Олександр планував їхати через Ніжин транзитом, але тепер застряг в чужому місті. Все невдоволення пасажирів дістається касирам.

Відсьогодні жодних маршруток тому вся надія на двоколісний транспорт. Або ж ногами.

На ринку сьогодні вихідний. Тут лише поодинокі продавці. Їм знову встановлюють екрани.

«Даний екран зменшує контакт між продавцем та покупцем».

Продавчиня Олена
переконана, і без того погані продажі тепер знизяться ще. «Торгівля впаде мінімум в 4 рази».

Всі ці заходи, аби зменшити завантаження в інфекційному відділенні.

Людмила Шимко, завідувачка інфекційного відділення: «Пацієнтів досить багато. Пацієнти не поміщаються в нашому відділенні».

Це Ніжинська центральна лікарня. Тут аншлаг.

Олександр Костирко, генеральний директор Ніжинської центральної міської лікарні:
«У нас більше 50 хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні з лабораторно підтвердженим COVID-19. І біля 54 хворих з пневмонією, і зараз вони у нас розглядаються як підозра на COVID-19».

Лікарі зізнаються, дуже сподіваються на червоний карантин, бо втомлені.

«У нас есть лекарства, у нас есть аппаратура, то эмоционально тяжело».

І фізично теж важко.


«Дышать тяжело, выходим все мокрые, хоть выкручивай».


Їхнім пацієнтам дихати ще важче.

«Ротом движу, але не можу кисню спіймати».

Про свої емоції хворі на COVID-19 чоловіки розповідають через вікно. «Два Віталія і два Володимира. Але один помер. Жалько. Робили все, що можна».

З обридлої палати ніжинці просять інших українців берегти себе. «Одягайте рукавички, маски обов’язково. Особливо молодь. Щасливо. І не хворійте».

У серед місті столиці пасажири заледве протискуються до переповненої маршрутки. В середині нічим дихати та водієві схоже байдуже.

- Чого ви стільки багато людей берете?
- Я нікого за руки не завожу.

Більшість пасажирів у масках, але користі від такої манери її носіння не багато. На відстань до сусіда ніхто не зважає, ніколи.

«Если будем ждать маршрутку, опоздаем на работу».

А от Ніна на роботу вже запізнюється. На зупинці стоїть більше ніж півгодини. Автобус, яким зазвичай їздить проїхав повз.

У трамваях і тролейбусах встановлених міською адміністрацією правил дотримуються частково. Від сьогодні пасажирами має бути заповнена лише половина місць для сидіння, але деякі водії кажуть, про помаранчеві новації вперше чують.

«Офіційно нам ніхто нічого не говорив. За стандартом беремо 50 сидячих».


Обмеження торкнулися і лікарень. Там скасували усі планові госпіталізації та операції. Приміром, в Охматдиті лише сьогодні довелося відмовити у прийомі 40 пацієнтам. Тепер найближчі тижні прийматимуть лише дітей, які потребують екстреної допомоги.

Юрій Довбня, в.о. головного лікаря «Охматдиту»: «Знову відмінили планові оперативні втручання. Ми надаємо допомогу тільки в оргетних випадках та в оргетновідтермінованих, коли безпосередньо є загроза життю або здоров’ю, інвалідизації дитини. Це зменшило десь потік пацієнтів мінімум в 3 рази».

У фітнес-центрах вимірюванням температури і дезінфекцію рук тепер жодного відвідувача не здивуєш. Але потрапити на тренування тепер вийде не у всіх. На одного клієнта має бути не менше 10 кв.м.

Олександр Польовий, співвласник спортклубу: «С сегодняшнего дня надо расчитывать количество людей на тренировках в зависимости от общей площади зала и от общей площади клуба. Поэтому мы были вынуждены ограничить колличество мест на тренировках до 10 человек в одном классе. На каждый групповой класс у нас есть предварительная запись – есть длинный лист ожидания».

За останню добу коронавірус виявили ще у 168 киян, 3-х не врятували.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: інфекційне відділення, коронавірус, COVID-19, лікарі, червона зона, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект