Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У співробітників двох прилуцьких дошкільних навчальних закладах виявили COVID-19


У співробітників двох прилуцьких дошкільних навчальних закладах виявили COVID-19

Режим роботи прилуцьких дошкільних навчальних закладів №8 та 11, у співробітників яких виявили COVID-19, вирішували члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Відповідний діагноз освітянам поставили минулої п’ятниці, розповіла виконуюча обов’язки начальника Управління освіти Ольга Колошко. З’являтися у закладах вони припинили іще раніше, адже перебували на лікарняному.Ольга Колошко, в.о. начальника Управління освіти: «Керівниками були встановлені кола контактних осіб, які контактували з цією особою під час роботи. Треба сказати, що до встановлення діагнозу, всі вони вже перебували на лікарняних: одна особа з 3 вересня, друга особа з 4 вересня».

Ольга Колошко також додала, головним чином освітян цікавила позиція медиків та епідеміологів, адже, згідно постанови Головного державного санітарного лікаря №50, керівники установ уповноважені самостійно вирішувати питання організації профілактичних і протиепідемічних заходів.

Олександр Олексенко, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень: «Рекомендовано здійснювати системний моніторинг стану здоров’я дітей, температурний скринінг, який здійснюється постійно, підтримання дезрежиму, який проводиться двічі на добу, це поточна дезінфекція, і організація медичного спостереження за педагогічним персоналом. Саме серед педагогів спостерігаються виражені форми COVID-19 – це температура, кашель, пневмонії, як ускладнення ковід-хвороби».


У конкретному випадку медики порекомендували освітянам, щонайменше на 2 тижні, відсторонити від навчального процесу всіх, хто контактував із хворими. У дошкільному навчальному закладі №11 мова йде про дві групи дітей. У дошкільному навчальному закладі №8 це кілька працівників. По завершенню терміну всі вони пройдуть необхідне тестування, та при відсутності хвороби продовжать відвідувати заклад.

Олександр Олексенко, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень: «Контактні особи, які виявлені медичним працівником і керівником закладу освіти, йдуть на 14 днів на самоізоляцію. І в кінці цього терміну обстежуються в ПЛР або ІФА, для того, щоб визначити наявність збудників COVID-19 і імуноглобуліну класу М, які свідчать про перебіг хвороби».

Ольга Колошко, в.о. начальника Управління освіти:
«Проведена дезінфекція в кабінеті, в групах, де сталася ця подія. Ведеться посилене спостереження за дітьми. Я прошу всіх батьків, всіх працівників закладі освіти, якщо ви бачите, що ваша дитина має якісь ознаки респіраторного захворювання або підвищення температури, то ви повинні звернутися до лікаря і утримати дитину вдома, не відправляти її в дитячий колектив. Те ж саме стосується і викладачів, обслуговуючого персоналу закладів загально середньої, дошкільної освіти, - в разі виявлення у вас якихось ознак респіраторної захворюваності, простудного захворювання, будь ласка, не йдіть у колектив, залишайтеся вдома, зверніться до сімейного лікаря. Цим ви допоможете і собі, і всім, хто знаходиться навколо вас, в тому числі і дітям».

На майбутнє, керівників закладів освіти уповноважили на власний розсуд змінювати режим роботи установ, в залежності від внутрішньої епідемічної ситуації.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитсадок, COVID-19, ТК «Прилуки»

Добавить в:


ЦентрКомплект