Тиск на журналістів

Знімальна група телекомпанії «Прилуки» зіткнулася із умисним перешкоджанням законній професійній діяльності та заявила про моральний тиск під час виконання професійних обов’язків. Інцидент трапився у приміщенні Прилуцького міськрайонного суду за декілька хвилин до початку судового засідання по справі за позовом Попенко Ольги Михайлівни до громадської організації «Прилуцький козацький полк» про захист честі, гідності та ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації. Зокрема, голова вищезазначеної громадської організації вимагав від журналіста пояснень щодо причини її візиту на захід та з’ясовував особу замовника матеріалу.- Ви як працівник комунального підприємства повинні дати відповідь мені, як прилучанину, на якій підставі ви прийшли сюди? Хто дав вам вказівку?
- Досить на мене морально тиснути.

Допит журналіста продовжився під стінами приміщення суду вже по завершенні засідання. Компанію громадському діячу склали ще декілька молодиків. Не отримавши бажаного, журналіст через стрес не відповідала на численні запитання, група молодиків проникла на територію телекомпанії «Прилуки» та продовжила вимагати тих же пояснень від того ж таки журналіста.

Реакцією керівника став виклик поліції. Адже телекомпанія «Прилуки» є режимним об’єктом відповідно додатку 5 до ліцензії на мовлення, несанкціонований доступ на який суворо заборонений.

«Територія телеканалів являється режимним об’єктом, так як тут проводиться відеозйомка і маються відеоматеріали, які можуть використатися не тільки в їхню користь, а й в користь інших. Якщо ви хочете дізнатися про відеоматеріал, ви повинні зробити офіційний запит до керівництва даного комунального підприємства, потім вони вам повідомлять в письмовій формі», - заявив представник поліції.

Журналісту, на яку весь час здійснювався тиск, зрештою знадобилася медична допомога. На наступний день дівчину госпіталізували.

Павло Бароненко, завідувач неврологічним відділення Прилуцької ЦМЛ:
«Хвора поступила 11 вересня. Діагноз при поступленні – гіпертонічна криза, виражене у стані невротичного синдрому. Хвора госпіталізована до неврологічного відділення, потребує подальшого стаціонарного лікування, подальшого обстеження. І буде вирішено подальше питання про подальше обстеження та лікування».

Тиск на журналістів неприпустимий, саме така реакція журналістів на інцидент, який трапився на телеканалі «Прилуки».

Представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ірина Сенченко повідомила про те, що її керівництво уже проінформовано про незаконне проникнення на територію ліцензіата, що в принципі неприпустимо

Ірина Сенченко, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області:
«До мене звернулася керівниця телеканалу «Прилуки» Ірина Павлютіна. Вона повідомила про те, що на телеканал увірвалася група невідомих осіб. Вони ходять по приміщеннях, вони ведуть зйомку, вони залякують і чинять тиск. Дані дії є неприпустимими. Закликаю громадськість, правоохоронні органи відповідно прореагувати на даних інцидент. Чому? Тому що зараз ідуть вибори і це є неприпустимим втручання взагалі в законну, професійну діяльність журналістів. Воно заборонено законодавством України».

Ірина Павлютіна, директор телеканалу «Прилуки»: «Вчора ми офіційно звернулися до правоохоронних органів з вимогами вжити усіх заходів для забезпечення нормальної роботи підприємства, недопущення подібних випадків у майбутньому та неупередженого розслідування того, що сталося. А також надали офіційне звернення до нашого засновника, яким є Прилуцька міська рада, та до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення».

Як повідомила речниця Національної поліції у Чернігівській області Юлія Ковтун, відкрито кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: журналісти, Прилуки, телекомпанія, Ірина Сенченко, Ірина Павлютіна, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект