Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » ОПОРА перші результати виборчої кампанії в області


ОПОРА перші результати виборчої кампанії в області

11 вересня у прес-центрі «Чернігівський вибір» йшлося про перші результати виборчої кампанії в області. Говорили про випадки дочасної агітації та недоліки формування виборчих комісій та округів.



Учасники прес-конференції звернули увагу на те, що зовнішні реклами багатьох партій з’явилися задовго до офіційного старту виборчої кампанії.

В області вже сформовано 22 територіальні виборчі комісії, серед яких 16 міських, 5 районних та 1 обласна.

Громадянська мережа «ОПОРА» проводить моніторинг місцевих виборів ще з серпня.

Наталія Висіканець, координатор спостереження за виборами ГМ «ОПОРИ» в Чернігівській області: «Вже сформовано виборчі округи. Вони сформувалися вчасно, без затримок. Якщо порівнювати з іншими регіонами нашої країни, де були суттєві проблеми, щоб поділити округи правильно та їх сформувати, то в нас таких проблем не було».

Омбудсменка із захисту виборчих прав Олена Рогова акцентувала увагу на недоліках проведення виборчої кампанії. За даними експертів «ОПОРИ», відбулися певні помилки в поширенні інформації про надання можливості зміни виборчої адреси.

Олена Рогова, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав громадянської мережі «ОПОРА» в Чернігівській області: «За офіційними даними оприлюдненими на сайті державного реєстру виборців, в нашій області звернулося 1975 осіб. Тобто це всього на всього 1,57% від загальної кількості звернень. Ми бачимо, що право просвітницька робота була проведена не належним чином».

Також Олена Рогова наголосила, що спеціалісти «ОПОРИ» влітку цього року провели всеукраїнські дослідження доступності виборчих дільниць по всій території України. Результати Чернігівської області шокували експертів.

Олена Рогова, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав громадянської мережі «ОПОРА» в Чернігівській області: «Ми дослідили 19 дільниць, які були розташовані по всій території області, в різних районах. З них 11 знаходились в сільській місцевості. Ми оцінювали за деякими параметрами: ми оцінювали прилеглу територію до дільниці, а також саму будівлю, де розміщені ці дільниці. Так ось, з 19 дільниць визнаною доступною немає жодної».

Наразі громадянська мережа «ОПОРА» продовжує масштабну кампанію спостереження та фіксації перебігу чергових місцевих виборів, які відбудуться уже 25 жовтня.

Головна мета організації – це покращення якості виборчої кампанії та попередження порушень.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, ОПОРА, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект