• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Сплячим ФОПам» списують борг з ЄСВ. Заяви приймаються до 31 серпня


«Сплячим ФОПам» списують борг з ЄСВ. Заяви приймаються до 31 серпня

 

Податкове списання по Єдиному соціальному внеску для так званого сплячого ФОПу. 90-денний термін подачі заяви від платників добігає кінця. Останньою датою прийому документів є 31 серпня.Мова йде про недоїмку за три останні роки, починаючи з 1 січня 2017 року по 3 червня поточного. Таке ж право мають і особи, які ведуть незалежно-професійну діяльність.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління ГУ ДПС у Чернігівській області: «З 1 січня 2017 року законом 2464 «Про облік та адміністрування єдиного соціального внеску» було в обов’язковому порядку зобов’язано всіх платників податків сплачувати Єдиний соціальний внесок за себе. Це стосувалося виключно тих платників, які були не в стадії припинення, які впроваджували господарську діяльність, перебували на податковому обліку і не припинили державну реєстрацію».

З 3 червня цього року вступили в силу норми закону №592, який стосується списання сум недоїмок, нарахованих платникам ЄСВ, а також штрафів і пені нарахованих на такі суми. За умови, що такими платниками, починаючи з 1 січня 2017 року не отримано жодного доходу за ведення їх діяльності.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління ГУ ДПС у Чернігівській області: «Що потрібно зробити платнику в першу чергу? В першу чергу платнику податків потрібно подати заяву до контролюючого органу за місцем обліку, де він перебуває, з проханням списати йому основну суму боргу, штрафні санкції та пеню, яка йому сформувалась на сьогоднішній день. В обов’язковому порядку подати до державного реєстратора заяву припинення. А також в обов’язковому порядку подати податкову звітність з Єдиного соціального внеску за період з 17-20 роки, якщо раніше така звітність була не подана».

Контролюючими органами вже за результатами перевірки і приймається рішення про списання. Крім того, законом визначено і умови, за яких у цьому відмовлять. Зокрема, якщо платником з 2017 по 2020 рік отримано дохід від підприємницької діяльності, а також якщо він примусово чи добровільно вже сплатив заборгованість.


Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління ГУ ДПС у Чернігівській області: «Хочеться зазначити ще раз. Якщо була сплачена сума, то поверненню ці кошти не підлягають».

У випадку часткової сплати боргу, може бути списана лише решта недоїмки.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління ГУ ДПС у Чернігівській області: «На сьогоднішній день залишається до кінця не вирішене питання щодо платників, які припинили свою господарську діяльність до моменту вступу в дію цього закону. З 3.06.2020 року Закон 592 вступив в дію. І з цього періоду платники мали 90 днів на подання відповідних документів, строк яких закінчується 31 серпня 2020 року, але є ряд платників, які припинили свою господарську діяльність, державну реєстрацію до 3.06. І от на сьогоднішній день, з урахуванням змін, є розбіжність і невідповідність, чи підлягає списанню у таких платників суму податкового боргу».

Нагадаємо, що з 2017 року нарахування ЄСВ у мінімальному розмірі велося для всіх ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, з метою нарахування пенсійного стажу та іншого соцзабезпечення.

Тетяна Рубан, начальниця Чернігівського управління ГУ ДПС у Чернігівській області: «Тобто людина могла в 2000-х роках, або до 2017 року, припинити господарську діяльність, як вона вважала, але в державного реєстратора не припинилася державна реєстрація. Відповідно такі платники податків отримали нарахування Єдиного соціального внеску».

Боржників Єдиного соціального внеску у Чернігові всього нарахували близько 3 тисяч. На сьогодні половина з них не займається господарською діяльністю, близько 20% з яких вже подали заяву на списання. Середня заборгованість одного платника 30 тисяч гривень.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ФОП, ЄСВ, борг, списання боргу, підприємці, Тетяна Рубан, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект