• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В яких умовах діти розпочнуть навчання з 1 вересня? Відбулася щорічна педагогічна конференція


В яких умовах діти розпочнуть навчання з 1 вересня? Відбулася щорічна педагогічна конференція

 

Білі рукавички, маски та квіти. Незвичний формат зустрічі не оминув цьогоріч і традиційну педагогічну конференцію, що є символічним початком нового навчального року, і підсумком того, що вже за плечима.Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Починаючи з оголошення карантину, навчальні заклади оперативно перейшли на освітній процес з використанням дистанційних технологій. Протягом літа освітяни не проводили спокійно відпустку, а кожен керівник навчального закладу вивчав досвід інших міст, інших країн для того, щоб організувати в стінах свого навчального закладу умови для безпечного освітнього процесу. І звісно він буде організований, враховуючи індивідуальні особливості конструктиву кожної будівлі навчального закладу».

За словами Василя Білогури, нині всі чернігівські загальноосвітні та мистецькі школи, а також профтехучилища, повністю готові до відновлення навчального процесу. За кілька днів вони вперше за кілька місяців перерви приймуть учнів та студентів у стінах своїх закладів.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Якщо так станеться, що хтось із дітей захворює в класі, то весь клас буде змушений піти на карантин. Нема тому ради, але це ціна тому, що ми почали навчальний рік, почали його з 1 вересня. І я сподіваюся, що ми його рівно, спокійно закінчимо, в плановому режимі».

Оскільки небезпека ще не минула, від вересня навчання обіцяє бути не менш особливим, ніж у попередньому навчальному році. І якщо дошкільні заклади за літо до нових умов вже встигли призвичаїтися, для шкіл це буде черговий експеримент.

Світлана Нікітченко, завідувачка ДНЗ №1: «Нам потрібно було продумати, як організувати всю навчально-виховну роботу, щоб зберегти дистанцію. Складно було. Але до цього навчального року ми вже готові, ми знаємо, що це таке».

Галина Совєтова, директорка ЗНЗ №29: «Є школи, які будуть переходити на двозмінний навчальний процес. Наприклад, ми поки плануємо перевести на другу зміну дві паралелі. Частина дітей буде приходити не на 8:30, а на 9:30. Будемо дивитися, де ми можемо ущільнити, але таким чином, щоб це не вплинуло на зміст програм, щоб діти могли отримувати повноцінні знання».

Чернігівські учні та учениці отримують хороші бали на ЗНО, постійно є лауреатами та переможцями всеукраїнських олімпіад, конкурсів та Малої Академії наук. І незважаючи на труднощі цьогорічного навчання, змогли підтвердити високий рівень своїх знань.

Вікторія Пекур, директорка ліцею №22: «Коли в березні місяці оголосили, що ми переходимо на дистанційне навчання, то це дійсно був виклик всій освіті України. І всі освітяни стали на шлях навчання: а як це, а що це. Але було дуже приємно, коли ми отримали результати ЗНО. Це дійсно показує на те, що, мабуть, ми не розгубилися, а стали на вірний шлях і доклали всіх зусиль, аби діти мали гарні результати».

Враховуючи те, що заклади тривалий час були фактично закритими, місту вдалося реалізувати ті ремонти, що вимагали зупинення навчального процесу. Зокрема, коштом міського бюджету вдалося капітально відремонтувати басейн в 11-му колегіумі та 19-й школі, санвузли у восьми школах і садочках, утеплити фасад і дах та замінити систему опалення в 1-й школі, а також продовжити роботи з повної термомодернізації ЗНЗ №3, та розпочати капітальний ремонт ДНЗ №27. Крім того, облаштувати подвір’я шкіл і збудувати нові спортивні майданчики.
Якісні результати – це і забезпечення умов навчання і відповідна матеріально-технічна база і рівень підготовки викладачів та роботи керівників навчальних закладів. За свою щоденну працю, директори та завідувачі цього дня отримали відзнаки міської ради, а очільниці 19-ї та 33-ї шкіл нагрудні знаки Міністерства освіти і науки Василь Сухомлинський.

Окрема нагорода була від ліцею залізничного транспорту. Такою ініціативою заклад подякував 35-й школі. 11 її випускників влітку стали студентами їхнього закладу, і це найбільше з усього міста.

«Запрошую Іванеску Наталію Анатоліївну, для вручення сертифікату на проведення ремонтних робіт аудиторії школи».

Особливу увагу приділили тим, хто присвятив дітям усе своє життя, і після багатьох років на керівних посадах ідуть на заслужений відпочинок. Цьогоріч це директорка 15-го ліцею Олена Жовтопляс та завідувачка 59-го садочку Антоніна Люта.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: освітня конференція, освітяни, педагоги, міськрада, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект