Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Відновити колодязь біля Антонієвих печер неможливо: чому та чи є альтернатива


Відновити колодязь біля Антонієвих печер неможливо: чому та чи є альтернатива

Відновити колодязь біля Антонієвих печер неможливо – вода не відповідає нормам. Про це сьогодні на ранковій нараді у міськраді повідомив директор «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко.Більше року криниця біля Іллінського собору не працює, каже чернігівка Ніна Апанасенко. 20 років назад її чоловік чистив її власноруч.

Анатолій Апанасенко каже, його родина оселилася в будинку біля криниці у 1904 році. На його пам’яті так званий «Іллінській колодязь» два рази перебудовували. Вважає, що йому більше тисячі років.


Історик Володимир Руденок повідомив Суспільному, що цей колодязь вирили більше ста років тому, і ніякої історичної цінності він не несе. Депутати подали на розгляд міської ради можливість відновлення колодязя. Пропозицію переглянули і провели аналіз води.

«Основне перевищення це мікробіологія. Є кишкова паличка. За рахунок каналізації приватного сектору. Тобто навіть, якщо ми почистимо колодязь, вода буде не придатна для пиття», - сказав Сергій Малявко.

За словами директора «Чернігівводоканалу» заглиблювати колодязь не має сенсу – поверхневі води залишаться брудними через вигрібні ями у приватному секторі. Альтернативний варіант – облаштувати колонку. Для цього потрібно провести до 50 метрів труб територією заповідника. Тут потрібен дозвіл Міністерства культури України.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: криниця, Іллінський собор, Ніна Апанасенко, Сергій Малявко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект