Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові відбувся мітинг на підтримку Білорусі


У Чернігові відбувся мітинг на підтримку Білорусі

Ходою до Катерининської церкви від площі пройшли учасники мітингу на підтримку Білорусі.

У вівторок, 18 серпня, близько сотні чернігівців зібралися біля стели героїв Небесної Сотні, принесли плакати та біло-червоно-білі прапори.Найбільше, розповіли Суспільному учасники мітингу, їх обурила жорстока реакція влади на мирні протести у містах Білорусі.

Акція у Чернігові ретельно не планувалася, за словами її учасника Олександра Ясенчука, думали вийти на підтримку ще з суботи. Кажуть, це був перший, але не останній захід на підтримку білорусів. Завтра вони хочуть звернутися до облдержадміністрації, щоб наша влада була готова до дій, наприклад, за потреби прихистити репресованих білорусів. Крім того, хочуть звернутися і до міської ради і до облдержадміністрації з проханням вивісити на будівлях цих органів білоруські прапори.


«Мої друзі білоруси, дуже чимало з них, піддалися тортурам. Деякі півроку назад були змушені втекти з Білорусі, емігрувати до інших країн. Я поважаю їх прагнення до волі і до зміни», - каже громадський активіст Олександр Ясенчук.

«Я 20 років була дружиною білоруського письменника. Моя донька, так як вона є громадянкою України, вона себе ідентифікує білорускою. Я не можу залишатися осторонь», - Ольга Охроменко.

Павел Зайцев: «Це, перш за все, мій народ, який зараз на роздоріжжі – або все, або нічого. Або вони, як і раніше, продовжать терпіти агресію, несправедливість і беззаконня з боку влади. Або вони, вряди-годи, досягнуть чогось.»

Ірина Еткіна: «Я дуже переживаю за всі події, які відбуваються у сусідній країні. Я знаю, наскільки це впливово для нашої країни. Ми підтримуємо ці процеси і сподіваємося, що Білорусь зрушить з місця у бік демократії.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мітинг, підтримка, Білорусь, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект