Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як у Чернігові відзначали Маковий Спас


Як у Чернігові відзначали Маковий Спас

14 серпня православні віряни відзначають велике свято Макового Спасу. У цей день церков вшановує пам’ять 7 мучеників – Маковеїв, матері їх Соломонії та учителя Єлизара.Вранці чернігівці поспішали до церков, щоб освятити традиційні макові пироги та букети, свіжий мед.

Чернігівка Віра, що вже 15 років складає букети до цього свята, розповіла, які трави входять у традиційний маковійчик. Жінка каже, що кожен елемент святкового букету, має значення. Наприклад, голівки маку символізують святих мучеників Маковеїв.

Віра, чернігівка: «Полинь обов’язково, чорнобривці. В цьому році з чорнобривцями не вийшло. Чортополох, м’ята обов’язково, мак і пшениця, жито».


Українські господині обов’язково печуть макові пироги до цього свята, які освячують у церкві. Перший Спас прийнято святкувати у сімейному колі, пригощати освяченими дарами рідних та друзів.

Настоятель П’ятницької церкви отець Мирон розповідає, що сьогоднішнє свято ще раз підкреслює велике значення віри для спасіння душі кожного християнина.

Отець Мирон, настоятель П’ятницької церкви: «В це свято хочу побажати, щоби ці святі мученики – 7 братів Маковеїв, мати їхня Соломонія, учитель їхній Єлизар, і взагалі, всі ті святі, які є у православній церкві, – щоб вони надихали нас вірити, жити, так як жили святі, робити свої добрі справи, і й ти не дорогою блудною і не дорогою, яка веде до пекла, щоби ми всі йшли за покликом своєї душі, за покликом свого серця, дорогою до спасіння».

Маковий Спас розпочинає трійцю великих християнських свят серпня. Незабаром українці відсвяткують наступний – Яблучний, а за ним і Горіховий Спаси.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Маковий Спас, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект