• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На одну вакансію у Чернігові претендує 9 осіб. Всього безробітних у місті більше 5 тисяч


реклама

На одну вакансію у Чернігові претендує 9 осіб. Всього безробітних у місті більше 5 тисяч

 

Крива по безробіттю стрімко поповзла вгору, коли в країні запровадили карантин. Кількість вакансій на ринку праці зменшилась, а людей, які втратили роботу, навпаки стало більше.Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «Кількість безробітних зростало з кожним днем. Іноді ми реєстрували по 150 осіб, надавали статус безробітного. Потреба у робочій силі постійно зменшувалася».

Сьогодні на одну вакансію у Чернігові претендує 9 осіб, на противагу лише 4 за аналогічний період минулого року.

Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «Якщо наприклад взяти на 1 січня, у нас перебувало на обліку 1870 безробітних. Максимальна кількість безробітних в нас перебувало майже 5500 на 17 липня».

З 27 липня центр зайнятості відновив особистий прийом громадян. Під час карантину вони працювали дистанційно. І активно почав працювати з безробітними та підбором ваканцій.

На сьогоднішній день кількість непрацюючих знизилася до 4700 осіб.

Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «Таких стрибків у нас не було. Я працюю у центрі зайнятості з 2015 року. Тоді максимальна кількість безробітних була 4500. З часом ця кількість зменшувалася. Минулого року, коли потреба в кадрах була більша, то кількість безробітних не сягала 2 тисяч осіб».

Варіювалася за період весна-літо і кількість вакансій, яку пропонували роботодавці.

З послабленням карантинних обмежень, робочих місць ставало все більше. У квітні до центру зайнятості було подано всього 132 вакансії, у травні – 195, у червні – 292, у липні вже 705.

Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «На даний момент користуються попитом ті ж самі працівники сфери торгівлі та послуг, кухарі, подавці продовольчих, непродовольчих товарів, продавці-консультанти».

Також серед професій, які користуються попитом, водії, швачки, електромонтери, слюсарі та токарі. Заробітна плата варіюється від мінімальної до чи не найвищої у місті, а то і області. Наприклад, 20 тисяч гривень роботодавці готові платити оператору друкарського устаткування, головному технологу чи інженеру; у 15 тисяч оцінюються робота електрогазозварника, начальника виробництва у деревообробній промисловості.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: центр зайнятості, безробіття, Світлана Серб, «Дитинець»

Добавить в: