Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівці прокоментували події в Білорусі


Чернігівці прокоментували події в Білорусі

Протести, жахливі побиття, арешти громадян, - і це все після виборчих подій у Білорусії. Українці також слідкують за цією ситуацією. І зараз ми дізнаємось у містян, наскільки вони хвилюються за сусідів.Лариса, чернігівка: «Я сама родом из Белорусии, поэтому очень тяжело это переживаю, потому что живя давно в Украине мы прошли какой-то определённый этап, уже имеем опыт, а там, как на мой взгляд, все возникло ну очень спонтанно. У нас хоть какие-никакие были планы, какие-то лидеры, там такого не наблюдается. Поэтому мое отношение к этому, просто боль».

В’ячеслав, чернігівець: «Я вважаю, що треба прийняти волевиявлення народу. И, якщо треба, провести перерахунок голосів».

Ірина, чернігівка: «Чесність виборів, я вважаю, під сумнівом. Але йти шляхом, знову ж таки, ескалації силового вирішення… Ми ж мали власну проблему, люди були певним чином обурені, вийшли, а потім негідники скористалися цією ситуацією. Тому – розчарування, песимізм, стосовно того, що таким шляхом можна досягти кращого».

Юрій, чернігівець: «Я осуждаю действия правоохранительных органов, потому что я сам работник правоохранительных органов в Украине, и это недопустимо. Есть ряд вариантов и должностных инструкций, которые можно применять при противодействии таким действиям активистов. То что касается действий протестующих, честно говоря, я не заметил, что были ситуации сожжения элитных автомобилей, как было в Киеве – горели «Порше», «Лексусы», люди не разбивают витрины, а просто выходят на протест. Та же самая блокировка дорог. Я не считаю, что это сопоставимо с теми мерами, которые применяет полиция к протестующим. Конечно, хотелось бы, чтобы там все разрешилось положительно, не было стольких задержанных и пострадавших».

Денис, чернігівець: «Взагалі, дуже важко коментувати саму ситуацію, тому що на неї можна дивитися з різних боків. Ситуація в Білорусії в економічному плані була достатньо стабільна, особливо відносно України. Але люди хочуть свободи. І тому важко сказати, погано чи добре. Тому що будь-яка революція, будь-який бунт несуть певні наслідки. Правоохоронці перебільшують свої повноваження – це точно. Влада все ж має йти на діалог. Без діалогу не буде вирішення проблеми».

По усій Україні – у вітринах магазинів, на будинках, на світлинах українців у соціальних мережах – з’являються прапори Білорусії, з хештегом «Білорусь ми з тобою». На площах міст збираються акції на підтримку білоруського народу

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: протести, Білорусь, опитування, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект