Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Холодні класи та дах, що протікає, відтепер у минулому: школу №3 термомодернізують


Холодні класи та дах, що протікає, відтепер у минулому: школу №3 термомодернізують

Холодні класи та дах, що протікає, відтепер у минулому. У чернігівській школі №3 вже другий рік тривають роботи з комплексної термомодернізації будівлі.Через тонкі стіни, стелю та підлогу, що бачили лише поточний ремонт, заклад був досить енергозатрат ним. І вперше за майже 70 років існування коштом міського бюджету його приводять у відповідність сучасним вимогам.

Олена Яковчук, директорка ЗНЗ №3: «Звісно, тут багато чого потребує капітального ремонту. Водночас системи опалення, за рахунок того, що добудовувався спершу спортивний зал, потім другий корпус, вона була розбалансована. І таким чином у нас в окремих приміщеннях було дуже жарко, а в деяких дуже холодно. Навіть у старому корпусі можна назвати 3 кабінети, в яких було взимку інколи до 13 градусів».

Як у старому, так і у новому корпусах, тепло розподілялося нерівномірно. І дітям, аби провести день у деяких класах, доводилося одягати кофти чи верхній одяг.

Олена Яковчук, директорка ЗНЗ №3: «Навіть батьки років 7-8 тому назад намагалися за депутатські кошти поміняти вікна і систему опалення, намагалися радіатор його окремо промити і теж відновити. Це нічого не давало. Після утеплення нового корпусу і після того, як централізовано було замінено всі вікна, всі двері в закладі, ось тоді звісно відчули зміни. Тепер діти можуть займатися на уроках в сорочках та футболках».

Наразі наймасштабніші роботи тривають на даху старого корпусу. Так як він був однією з основних причин тепловтрат, а також регулярних протікань в кабінетах на четвертому поверсі, тут повністю замінюють понад 1300 квадратних метрів площі покрівлі.


Петро Тур, представник підрядної організації: «Зробили демонтаж шиферної покрівлі. Зараз замінюємо стропильну частину, робимо риштування, проводимо біовогнезахист деревини. Укриваємо дах гідробар’єром і сьогодні розпочнемо працювати по покрівлі даху металочерепицею».

На іншому корпусі та переході до нього вже зробили скатний дах і систему блискавкозахисту. Також завершують утеплювати стіни, які потім фарбують у яскраві кольори за новітнім дизайном.

За словами будівельників, на фасаді їм залишилося менше 10% усіх робіт.

Петро Тур, представник підрядної організації: «У нас десь залишилося утеплити квадратів 100 і пофарбувати десь квадратів 200. Думаю, що до 1 вересня ми все це зробимо».

Для економії та збереження енергії в приміщенні, до початку навчального процесу тривають роботи і всередині. Так, на першому поверсі зробили нову підлогу, а по всьому закладу монтують сучасну систему освітлення з енергоощадними лампами.

На цьому роботи не закінчуються. У 2021 році тут планується модернізація індивідуального теплового пункту, заміна всіх радіаторів у будівлі, а також ремонт системи вентиляції.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: термомодернізація, утеплення, школа №3, Олена Яковчук, Петро Тур, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект