Лікуємо пацієнтів з COVID-19

Перший пацієнт з діагнозом коронавірус у Чернігівській центральній районній лікарні з’явився у квітні. Пік завантаженості припав на червень. Спеціалізовані бригади привозять до закладу важких хворих з 4 районів області.Наразі ситуація тут досить спокійна, повідомила завідуюча інфекційним відділенням Іванна Олексієнко.

Іванна Олексієнко, завідуюча інфекційним відділенням КНП «Чернігівська ЦРЛ»: «З квітня по серпень у нас проліковано 26 хворих на COVID-19. На даний момент в нашому відділенні знаходиться 1 хворий з підтвердженим випадком, і ще двоє, яких ПЛР-тест знаходиться в роботі. Хворий стабільний. Йде на одужання».

Працюють за протоколами, але до кожного пацієнта підходять індивідуально. За період пандемії тут не втратили жодного хворого. Не інфікувався також жоден медик у профільному відділенні.


Іванна Олексієнко, завідуюча інфекційним відділенням КНП «Чернігівська ЦРЛ»: «За весь цей час ми нікого не підключали на ШВЛ. Хворі були важкі, але ми обходились на звичайній подалі кисню. У нас є централізовані подачі кисню в кожному боксі. Також у нас є концентратори. Тяжкі випадки були. Саме найважче було в червні. У нас тоді лежало 22 хворих. Були важкі в плані того, що у них були супутні захворювання – ІХС, гіпертонії, цукровий діабет, ожиріння, і це ускладнювало період одужання».

Як повідомила Іванна Олексієнко, лікування пацієнтів з COVID-19 тут повністю безкоштовне. Лікарня закупила усі необхідні медикаменти та засоби індивідуального захисту. Також тут є сертифіковане американське обладнання для проведення ІФА-тестів на коронавірус.

Іванна Олексієнко, завідуюча інфекційним відділенням КНП «Чернігівська ЦРЛ»: «Випадки бувають різні, але ми робимо все, як потрібно. Хвороба насправді страшна. Перш за все чим, тому що вона нам мало відома. Але ми повинні ставитися свідомо, розуміти, що до кожного захворювання треба підходити зі світлим розумом, позитивно налаштовуватися – це запорука нашого найкращого одужання».

Незважаючи на наявність пакету Національної служби здоров’я України з лікування хворих на коронавірус, Чернігівська центральна районна лікарня досі не отримала додаткових коштів на підвищені зарплати медикам, які працюють з інфікованими пацієнтами. Доплати проводять за рахунок власних ресурсів лікарні. Щомісяця на це витрачають близько 600 тисяч гривень, повідомив головний лікар установи Дмитро Руденко.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: COVID-19, коронавірус, Іванна Олексієнко, Чернігівська ЦРЛ, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект