Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чорториївському яру триває реконструкція каналізаційного колектора та водовідвідного лотка


У Чорториївському яру триває реконструкція каналізаційного колектора та водовідвідного лотка

У Чорториївському яру від червня триває реконструкція самопливного каналізаційного колектора. Стара труба, що йде під приватними будинками і відводить стоки з десятої частини міста, за 60 років експлуатації зносилися і вже не справляються з навантаженням.



Без демонтажу домівок замінити його неможливо. Тому новий колектор від вулиці Мезинцева до КНС №3 на Мстиславській тут прокладають в обхід житлового кварталу, там де було русло річки. При цьому паралельно реалізуючи іще один будівельний проєкт.

Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства: «Новий колектор прокладається саме по самому яру. Розкопується на глибині від 3 до 5 м. Якщо його засипати і нічого не зробити, вода, яка буде йти, по-перше, вона вимиє землю і попаде в Стрижень, по-друге, вона може підмити і можуть постраждати будинки людей. Тому в процесі проєктування було прийнято рішення, що зверху ми закриваємо цю трубу водопропускним лотком, і вода, яка буде йти з гаражного кооперативу буде йти по бетонному лотку, тобто ми це питання раз і на завжди вирішили для пропуску води, яка йде по Чорториївському яру».

Через особливості рельєфу, тут збираються дощові і талі води з території близько 700 га, і природного заглиблення для їх відведення не вистачає. Відтак, постійно підтоплюються будинки на різних вулицях приватного сектору.

Ще одна причина цьому – зливова каналізація на території гаражного кооперативу №29 біля проспекту Миру збудована власниками самих конструкцій з порушеннями. У наступному році її мають реконструювати коштом міста. Нині ж розробляється проєкт.

Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства: «Щоб вирішити цю проблему, в першу чергу треба будувати водовідведення по самому гаражному кооперативу. Але, враховуючи те, що необхідно з’єднати каналізаційний колектор, який побудований по Героїв Чорнобиля та по вулиці Мезинцева і з’єднати з насосною станцією, то, прокладаючи самопливний колектор по Чорториївському яру, враховуючи те, що йде вода з вулиці Декабристів, ми там відразу будуємо лоток».

Наразі на об’єкті вже повністю замінено напірний і половину самопливного каналізаційного колектору, а також зроблено третину залізобетонного водовідвідного лотка, розміром 3 на 1,5 м і протяжністю 230 м.

Крім того, тут передбачено влаштування оглядових колодязів та камери, а також пішохідних містків.

Усі роботи загальною вартістю 42 мільйони гривень фінансуються з міського бюджету і мають бути завершені вже за кілька місяців.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чорториївський яр, каналізаційний колектор, Ярослав Куц, реконструкція, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект