Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Змінити порядок денний з «боротьби з COVID-ом» на «життя і відновлення економіки в умовах COVID-у»


«Змінити порядок денний з «боротьби з COVID-ом» на «життя і відновлення економіки в умовах COVID-у»

110 мільйонів гривень недоотримав бюджет Чернігова через карантин за І півріччя. До кінця року ця цифра може сягнути 200 мільйонів. Економічні втрати, які несуть українські міста та країна в цілому, можуть обернутись значно більшою проблемою, ніж сам по собі COVID-19, наголосив міський голова під час ранкової наради.

Тому єдиний вихід із ситуації – вчитись жити з цією хворобою та поступово виводити країну з кризи.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Моя особиста думка, що уряду України потрібно змінити порядок денний стосовно «Ковіда» з боротьби з «Ковідом» на життя і відновлення економіки в умовах «Ковіду». Назад в пробірку ми його вже не заженемо».

Коронавірус не єдина хвороба і, більше того, не єдина проблема, на яку варто звернути увагу, а не кидати всі сили на боротьбу з захворюванням, на яке, згідно статистики, за півроку перехворіла 1/500 частина населення, каже Владислав Атрошенко.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ця історія дуже тривала. Мабуть, і безкінечна. Такого ж не може бути, що у нас ніхто нічим не займається, окрім «Ковіда». Всі міністри «Ковідом» займаються, прем’єр-міністр, профільні міністри, непрофільні, і всі займаються «Ковідом», більше ніхто нічим не займається. Такого бути не може в житті. Треба думати за комплекс питань життєдіяльності держави і життєдіяльності міста. Не тільки за одне питання, про яке вже надоїло чути з усіх засобів масової інформації».

Відходити від залякування та інформаційних атак і продовжувати жити далі, як живе світ з тисячами інших хвороб, яким на відміну від коронавірусу в ЗМІ не приділяють такої уваги. В той час, коли онкологія, серцево-судинні захворювання чи туберкульоз щодня обертаються для українців десятками смертей, від початку карантину в Чернігові зафіксовано 4 летальні випадки від COVID-19. І це все люди, що мали ряд супутніх захворювань, наголосив Атрошенко під час наради.

Зараз, коли прийшло розуміння, що це за хвороба та як вона протікає, коли підтверджено факти того, що одна особа може захворіти декілька разів поспіль, коли зрозуміло, що вірус мутує, а вакцини відсутні, деякі запроваджені урядом карантинні обмеження, як для прикладу, заборона закладам харчування працювати після 23-ї, часто не зрозумілі та нелогічні. І замість того, аби ділити країну на небезпечні зони та вкотре посилювати обмеження, залишаючи людей без засобів для існування, варто в першу чергу думати про те, що буде з країною далі.

Згідно даних міського управління охорони здоров’я, за час пандемії з 42 апаратів штучної вентиляції легень в Чернігові періодично використовувався лише 1. Більше 80% хворих лікуються амбулаторно і не потребують специфічного лікування. У половини з усіх інфікованих хвороба перебігає безсимптомно.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект