Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Тепліша та енергоощадніша - такою буде будівля школи №1 у Чернігові після повної термореновації


Тепліша та енергоощадніша - такою буде будівля школи №1 у Чернігові після повної термореновації

Тепліша та енергоощадніша, - такою буде будівля першої школи у Чернігові після повної термореновації. Зведені за радянських часів обидва корпуси 86 та 36 років побудови мали неефективну систему опалення, що до того ж зносилася.За результатами енергоаудиту, місто визначило заклад як один із пріоритетних для модернізації. Від минулого літа розпочали на об’єкті масштабні роботи, які вже на фінальній стадії.

Ольга Шелест, директорка СЗСШ №1: «Стара система опалення не виправдовувала. Якщо в одних кабінетах було справді дуже тепло, навіть жарко взимку, в той же час в інших кабінетах було дуже холодно. Наприклад, в їдальні, температура в спортивній залі не відповідала жодним вимогам, жодним нормам, які існують на сьогоднішній день. Для того, щоб зробити тепліше в спортивній залі, нам доводилось робити, вибачте, майже Африку в іншому кабінеті. Звичайно, це не є нормальним».

Аби зробити будівлю комфортною для навчання і менш енергозатратною, цьогоріч тут утеплюють дах старого та нового корпусу, замінюють усю систему опалення, монтують нові радіатори і труби, разом із тим ремонтують класи і коридори, а також облаштовують індивідуальний тепловий пункт.


Ольга Шелест, директорка СЗСШ №1: «Встановлення індивідуального теплового пункту дозволить нам відрегулювати температуру в усіх приміщеннях в рівній мірі. Знову ж таки, це заощадження на рахунках, які доводиться сплачувати місцевому бюджету».

Утримуватиме тепло у школі і термоізольований в 2019 році фасад та частково нова стеля.

Ольга Шелест, директорка СЗСШ №1: «Нам замінили дах на старій будівлі і утеплили стіни нового корпусу. Стіни стали товщі на 12 см, тобто досить серйозно. В цьому році ми це вже відчули. Окрім того, було замінено абсолютно на 100% освітлення в школі на більш нові, на сучасні лампи, які також дають можливість жити в світлі, але, з іншого боку, заощаджувати».

За попередніми підрахунками, весь комплекс заходів має зменшити споживання енергоресурсів щонайменш на 30%, як у вже модернізованих приміщеннях 5-ї, 11-ї та 35-ї шкіл. Роботи повністю фінансуються з міського бюджету. Загальний кошторис за тендером майже 13 мільйонів гривень. Завершити їх мають до вересня, щоб вперше за кілька десятків років школа не мала проблем у холодні пори року.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа №1, термомодернізація, термореновація, Ольга Шелест, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект