Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Дуже люблю, але остерігаюся їсти»


«Дуже люблю, але остерігаюся їсти»

3 серпня відзначають Міжнародний День кавуна. Це свято прийшло з Америки. Причому невідомо, хто його створив.Соковитий та освіжаючий, цей плід неодмінно заслуговує на власне свято. Тим не менш, чернігівці цю ягоду люблять за приємний смак та корисні властивості.

«За те що він дає здоров’я та гарний смак».

«За те що він має свою харчову цінність. Наприклад, знаю, що кавун допомагає, якщо нирки хворі. Тобто вони корисні для здоров’я».

«Хочу сказати, що я їх дуже люблю, але остерігаюся їсти. Бо дуже багато нітратів. Вони дуже отруйні останнім часом. В мене такий прецедент був не одноразово. Тому я намагаюся їх їсти не раніше вересня».

«Добре нирки промивають, солі виводить».

Гастроентеролог Надія Головенко говорить, що кавун, ягода не тільки смачна, а ще й надзвичайно корисна. Соковиті плоди є низькокалорійними та не містять холестерину. Натомість мають велику кількість вітамінів.

Надія Головенко, лікар-гастроентеролог 1-ї категорії: «Эта ягода состоит на 92% из воды и малого количества клетчатки. То есть, она, во-первых, полезна для кишечника. У кого склонность к запором, то она нормализует стул. Показана эта ягода при мочекаменной болезни, при мочекислом диатезе, у кого песок, камни в почках, для пищеварительной системы».

Разом з тим, каже лікар, варто уникати споживання кавуна, якщо у вас є проблеми з підшлунковою залозою або панкреатит.

Надія Головенко, лікар-гастроентеролог 1-ї категорії: «Арбуз содержит много витамина С. Это антиоксидант. Для сердечнососудистой системы полезен, так как содержит магний и калий. Расширяет сосуды, понижает артериальное давление, улучшает работу сердечной мышцы».

Загалом, як каже гастроентеролог, усе треба споживати в міру, особливо такі смачні ласощі, як кавуни.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кавун, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект