Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівцям пропонують зробити безкоштовні експрес-тести на ВІЛ та гепатит С


Чернігівцям пропонують зробити безкоштовні експрес-тести на ВІЛ та гепатит С

Безкоштовні експрес-тести на ВІЛ та гепатит С почали робити у рухомому діагностичному кабінеті. Протягом двох місяців він виїжджатиме у різні точки міста. Це – спільна ініціатива благодійної організації «Чернігівська мережа» та обласного центру соціально значущих та небезпечних хвороб. Чи йдуть чернігівці робити тести та скільки таких було у перший день роботи кабінету, дивіться у сюжеті.Результат можна отримати за 20 хвилин. Тести усім охочим роблять безкоштовно. Спеціально готуватися до них не треба, каже медична працівниця Наталія Силенок. Є лише одне правило.

«Має пройти не менше місяця після ризикованого контакту, щоб тест показав. Якщо вчора був ризикований контакт і людина інфікувалася, сьогодні ми ще нічого не побачимо і не дізнаємось.»

Організувала тестування благодійна організація «Чернігівська мережа». Вона 20 років займається протидією епідеміям ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в області. Голова правління Анжела Мойсеєнко каже, під час карантину кількість тестів на ВІЛ зменшилася на 70-80%. Тому й вирішили робити такі виїзди.


Нині на обліку в закладах охорони здоров’я нашої області перебувають майже 4 тисячі людей з ВІЛ. Насправді ж, каже Анжела Мойсеєнко, таких більше, бо, згідно зі статистикою, 30% тих, хто мають ВІЛ, не знають про свій статус.

«Перші 5-6-7 років людина є безсимптомним носієм, тобто вона хворіє, хвороба свою «роботу» робить, але якихось зовнішніх проявів немає. Тому дуже важливо в цей період розпочати лікування для того, щоб так все і залишилось, щоб людина не зіткнулась з хворобами, які можуть привести до наслідків, які неможливо відновити», - пояснила Анжела Мойсеєнко.

Тести робитимуть протягом двох місяців у різних точках міста.UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ВІЛ, гепатит С, діагностичний кабінет, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект