Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Стара сантехніка і туалети без дверей - у 20-ій школі капітально ремонтують санвузли, яким 60 років


Стара сантехніка і туалети без дверей - у 20-ій школі капітально ремонтують санвузли, яким 60 років

Стара сантехніка, зношені комунікації та фактично відкриті туалети. Їм стільки ж, скільки й самому приміщенню 20-ї школи. І все, що бачила ця жіноча вбиральня за 60 років, дрібні косметичні ремонти.Наталія Малець, директорка ЗНЗ №20: «В кого я питала, ніхто не пам’ятає капітального ремонту туалетів даного закладу. Відповідно, ці туалети 63-го року. Дуже цікаве питання до будівельників того часу: як можна будувати туалет один напроти одного, не маючи при цьому дверей».

За словами директорки, санвузли для хлопців були іще жахливішими. І саме їх на двох поверхах, а також один для дівчат на третьому, цього річ капітально ремонтують в рамках міської програми «Поліпшення гігієнічних умов у закладах освіти чернігівського бюджету».

Наталія Малець, директорка ЗНЗ №20: «Повністю замінюється каналізація. Повністю замінені всі труби. Далі, відповідно замінені труби водопостачання. Замінені чаші, замінено плитку на стінах, на підлозі. І відповідно зроблені перегородки, тому що до цього вони були частково, без дверей. Тому перегородки будуть нові. Поставлені нові умивальники. Також буде зроблено нову підвісну стелю».

Жіночий туалет роблять з нуля. Попри те, що він є у плані школи, споконвіків кімната використовувалася лише для господарських потреб. Чоловічі вже майже готові. Тут залишилося змонтувати стелі та відокремити кабіни. Сантехніку, а також дизайн, підрядна організація вибирала, враховуючи побажання керівництва школи. І так, як ремонт розпочали ще під час карантину, завершити усі роботи мають до нового навчального року.

Наталія Малець, директорка ЗНЗ №20: «Радію, бо це було дуже болюче питання по ремонту туалетів».

Загалом повної реконструкції та відновлення санвузлів потребують майже 70% чернігівських шкіл та дитячих садочків. У 2020 програма реалізується вперше і ремонтують їх, починаючи від найгірших, у найбільших закладах міста.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Враховувалися різні показники: і рік забудови, і рік останнього ремонту в навчальному закладі, саме в туалетній кімнаті. А також обов’язково враховувалась кількість учнів в школах або кількість дітей в навчальному закладі загалом. По всіх цих показниках була сформована певна бальність і визначено черговість об’єктів».

Враховуючи обмежений кошторис, навіть у тих приміщеннях, що цьогоріч підпадають під програму, роблять туалети лише по одному стояку.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «В цьому році, якщо брати школи, то ремонт відбувається в ліцеї №15, в школі №20, №25 і №29. А по дитячих садочках – це №10, №36, №38 і №52».

На капремонт цих санітарних кімнат передбачено 5 мільйонів гривень власних коштів міста. І це лише 10 частина від усіх туалетів в освітніх закладах, яким в середньому 40 років і які потребують оновлення.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа №20, туалет, ремонт, Наталія Малець, Василь Білогура, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект