• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 31 рік з початку будівництва: у Носівці з вересня мають відкрити п’яту школу


31 рік з початку будівництва: у Носівці з вересня мають відкрити п’яту школу

П’яту школу у Носівці мають відкрити 1 вересня. Про це Суспільному повідомив міський голова Носівки Володимир Ігнатченко.Історія цього довгобуду почалася у 1989 році. Минулої п’ятниці на позачерговій сесії Носівської міської ради, через 31 рік після початку будівництва, її передали у комунальну власність.

Будівництво цієї школи зупиняли тричі. Кожен раз через відсутність грошей. Четвертий етап будівництва почали у 2016 році. На той час були готові стіни будівлі, накриття, підведені зовнішні електромережі. Відтоді та протягом наступних 4 років гроші на будівництво виділялися з Державного фонду регіонального розвитку. Зазвичай фінансування подібних проєктів з цього фонду розраховане не більш як на 3 роки. Тобто на 2019 рік коштів передбачено вже не було, школу ж завершити не встигли. Тоді, за місяць до позачергових парламентських виборів на об’єкті побував експрем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Гроші на недобудову знову знайшли у Державному фонді регіонального розвиткубільше 14,5 мільйонів гривень, ще понад 1,5 мільйони виділили з місцевого бюджету.

«Були внесені зміни до постанови, завдяки тому, що прем’єр побув на об’єкті і побачив, що це значуща школа для ОТГ, і що на завершальному етапі не можна лишати ці роботи», - сказав міський голова Носівки Володимир Ігнатченко.

Торік в школі збудували спортивну та актову зали, провели внутрішні роботи, утеплили дах, облаштували каналізаційно-насосну станцію. Це коштувало 16 мільйонів.

Для завершення будівництва школи цього року треба було стільки ж грошей. 6,5 мільйонів знайшли у місцевому бюджеті.

Ще 10 мільйонів - на оснащення кабінетів та шкільний автобус, передбачені за профільними державними програмами «Спроможна школа» та «Стем освіта». Як каже Андрій Подорван, програма «Велике будівництво» не передбачає фінансування будівництва школи. А включили цей об’єкт до президентської програми, щоб сконцентрувати зусилля різних гілок влади.

«Якби ми добудували стіни, але 1 вересня не було програм «Спроможна школа» та «Стем освіта», чи «НУШ», - коли б були тільки стіни, то знов не змогли би прийняти дітей 1 вересня», - сказав Подорван.

5 школа готова прийняти 520 учнів, каже начальниця Носівського відділу освіти Наталія Тонконог. Сюди планують перевести учнів та педколектив школи №4. Там натомість відкриють дитячий садочок.

Заяви поки не приймають, бо впорядковують документи щодо передачі з державної у власність міста.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Носівка, будівництво, школа, Володимир Ігнатченко, UA: Чернігів

Добавить в: