Туризм на Чернігівщині

Чернігівщина колоритний і розкішний край, багатий на туристичні родзинки. Для більшості українців він асоціюється переважно з обласним центром Черніговом та ще з декількома містами області. А про те, що це край унікальних туристичних можливостей і тут безліч маловідомих цікавих місць, знають не всі.Привернути увагу і зацікавити туриста не так-то й просто. Важливим елементом в цьому є промоція туроб’єктів.

Павло Веселов, заступник директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА: «Я вважаю, в цьому році ми пожвавили і додали такої інтенсивності саме популяризації наших туристичних ресурсів. За рахунок співпраці, в першу чергу, з всеукраїнським порталом «Зручно тревел», з центральними телеканалами. Ми працюємо зараз над покращенням нашого туристичного порталу, саме в частині таргетингу, для того, щоб при пошуку в Google або в інших пошукових сервісах, туристичні об’єкти Чернігівщини були на перших позиціях. Також, ми працюємо над серією нових туристичних відеороликів. Вже зараз є 5 відеороликів про наше найбільш відомі туристичні об’єкти».

Однієї промоції звичайно замало. Велику роль у розвитку туризму області відіграє і елемент інфраструктури. Треба створити всі умови для того, щоб турист мав змогу зручно і комфортно дістатися до туроб’єкта. Наразі транспортне сполучення між обласним центром з багатьма іншими містами України є проблематичним, а точніше економічно невигідним.

Та попри це, в майбутньому цю проблему сподіваються вирішити.


Павло Веселов, заступник директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА: «На сьогоднішній день ми досить активно працюємо над покращення туристичної навігації. А саме, спільно з представниками облавтодору, Управління архітектури та містобудування. Ми проїхали робочою групою по двом міжнародним трасам: Київ-Нові Яриловичі, Київ-Бачівськ-Глухів, і визначили перелік тих дороговказів до туристичних об’єктів, які потребують або оновлення, або визначили місця, де потрібно встановлювати нові знаки».

Для залучення туристів необхідно і правильно підібрати концепцію. Один з ключових і необхідних елементів – популяризувати область у соціальних мережах.

Попри всі ці моменти, орієнтуватися на потоки туристів з віддалених куточків країни, поки не слід. Акцент треба робити на тих, з якими налагоджено дорожнє сполучення, каже Анна Романова.

Зацікавити туриста має комплексна програма тур-продукт, що складається з усіх палаців Чернігіщини, впевнений директор художнього музею імені Григорія Галагана Юрій Ткач.

Експерти обговорили і магніти регіону. В області наразі їх 5: 3 національні заповідники Гетьманська столиця в Батурині, Качанівка, «Чернігів стародавній» та парк природи «Беремицьке» і Новгород-Сіверський музей-заповідник «Слово о полку Ігореві». Два з цих об’єктів Качанівку і заповідник «Чернігів стародавній» подали до всеукраїнського проєкту на наступний 2021 рік «Велике будівництво у сфері культури». Проєкти потребують великих фінансових вкладень, тож у Департаменті культури і туризму сподіваються, що кошти на реставрацію у Міністерстві культури таки знайдуть. Обіцяють покращити і матеріально-технічні умови обласних музейних закладів. У комплексі всі ці заходи мають спрацювати і вже за рік тут чекають на значний прибуток туристів.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: туризм, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект