Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Щоб проголосувати за місцем проживання, а не реєстрації тепер не треба жодних додаткових документів


Щоб проголосувати за місцем проживання, а не реєстрації тепер не треба жодних додаткових документів

Змінити виборчу адресу та прийти на місцеві вибори і проголосувати за місцем проживання, а не реєстрації. Центральна виборча комісія прийняла відповідні постанови, що дають таку можливість і вступили в силу з 1 липня.Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апрату Чернігівської ОДА: «Якщо у людини є виборча адреса, але вона фактично проживає десь в іншому місці, вона може її змінити. Тобто вона може звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців, там де вона фактично проживає, написати заяву і їй змінять виборчу адресу».

Також голосувати зможуть і ті, хто взагалі не має реєстрації. Наразі в області таких осіб більше 18 тисяч, а це означає, що раніше вони не потрапляли у списки виборців.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апрату Чернігівської ОДА: «Якщо немає у людини взагалі виборчої адреси. Людина ніде не прописана, ніде не зареєстрована, то, згідно з постановою Центральної виборчої комісії, можна їй визначити виборчу адресу. Якщо взагалі немає, то за допомогою Центру обліку безпритульних громадян або за допомогою органу ведення державного реєстру виборців. Тобто також людина звертається до відділу ведення за місцем свого фактичного проживання».

Змінити чи визначити виборчу адресу можна не пізніше, ніж на 5-й день від початку виборчого процесу, тобто до 9 вересня включно.

При особистому зверненні до відділу ведення Державного реєстру виборців при собі необхідно мати лише паспорт.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апрату Чернігівської ОДА: «Якщо з 1 липня в силу вступили постанови, де треба було додавати документи, які підтверджують місце фактичного проживання, то в п’ятницю, 24 липня, постановою Центральної виборчої комісії внесено зміни, де цю вимогу скасовано. Тобто достатньо просто звернутись з заявою».

Якщо ж людина не може звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто, змінити чи визначити виборчу адресу, маючи довіреність, завірену належним чином, може уповноважена особа. Зробити це можна і дистанційно, маючи цифровий електронний підпис.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апрату Чернігівської ОДА: «Людина може зайти на сайті Державного реєстру виборців в кабінет виборця, заповнити відповідні заяви, завірити цифровим підписом. Тоді ці заяви підуть у відділ ведення за фактичним проживання виборців».

За словами Валерія Білоокого, повторно змінити виборчу адресу можна лише за 12 місяців.

Нагадаємо, чергові місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, реєстрація, Валерій Білоокий, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект