Проти роззброєння армії

Акцію протесту проти роззброєння армії провели чернігівці на Красній площі 27 липня. Вони висловлювали незадоволення умовами повного припинення вогню на Донбасі, які були ухвалені днями у Мінську.В документі, підписаною тристоронньою контактною групою, забороняється інженерне обладнання позицій, будь-яке просування в бік супротивника та інші суперечливі пункти.

Світлана Здор, співорганізаторка акції: «По суті, те що там прийняли, це роззброєння нашої армії. І це те, що на сьогоднішній день всіх наших військових залишили без вух і очей. Тому що заборонили ходити розвідці і використовувати безпілотники. Це неможливо в умовах війни і так не має бути. На сьогоднішній день ми хочемо показати, що армія захищає нас і ми маємо захищати армію, і ні в якому випадку не давати можливості владі спекулювати армією і навіть думкою суспільства з цього рахунку».


Особливо сильно новина про таке перемир’я розгнівала ветеранів. Майор резерву Сергій Каленіченко, який долучився до акції протесту, розповідає, що одразу як тільки почув умови припинення вогню, зрозумів, діла не буде. Військові за час служби на власні очі бачили ціну словам російських терористів.

Сергій Каленіченко, майор резерву: «Це вже щонайменше 20 перемир’я за час бойових дій. Жодне перемир’я не дотримувалось. Два роки тому його б назвали хлібним перемир’ям. Була така мода у нас – хлібне перемир’я, шкільне перемир’я, новорічне перемир’я, пасхальне перемир’я. Яких тільки перемир’їв не було. Жодного перемир’я не дотримуються. Це перемир’я протрималось 20 хвилин».

Згідно з офіційними зведенням від командування ООС, перемир’я дійсно вийшло одностороннім. 26 липня в день його початку російські війська 13 разів обстрілювали наші позиції. До того ж калібр використаної зброї сягав 122 мм. Наступного дня, тобто у понеділок, було зафіксовано 3 обстріли. ЗСУ у відповідь вогонь не відкривали.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: протест, армія, роззброєння, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект