Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Вы оборзели, ребята» - Владислав Атрошенко про роботу підлеглих, кредити і тарифну політику


«Вы оборзели, ребята» - Владислав Атрошенко про роботу підлеглих, кредити і тарифну політику

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Вдумайтесь в цифри. 125 взяли, 116 погасили, 390 ще ми винні погасити. Це краса кредитування».

Проблема виконання кредитних зобов’язань, зокрема, мільйонних боргів «Водоканалу» перед Міжнародним банком реконструкції і розвитку міський голова порушив на розширеній нараді у муніципалітеті.

Наше підприємство одне серед 14, що у 2008, у 2015 долучилися до всеукраїнського проєкту і, завдяки якому, отримало майже 23 мільйони доларів США, а це 125 мільйонів гривень за тодішнім курсом на покращення своєї інфраструктури в місті.Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»: «Проєкт був спрямований в місті Чернігові на заміну енергоємного обладнання та реконструкції мереж».

Так, ці кошти «Чернігівводоканал» витратив на купівлю техніки, замінив обладнання на насосних станціях, реконструкцію водопровідних каналізаційних мереж, будівництво КНС на Масанах, тощо. І станом на сьогодні за 38% цих робіт підприємство розрахувалося.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»:«На сьогоднішній день залишилось сплатити 4,2 мільйони доларів, 8,6 мільйона доларів сплачені. Відповідно до графіків, повністю розрахуватись за кредитними зобов’язаннями підприємство мусить до 15 жовтня 2027 року, тобто ще 6 років».

Сумарно банку повернули понад 200 мільйонів гривень. І якщо рахувати за нинішнім курсом, що за цей час зріс у 5 разів, потрібно ще 390 мільйонів у національній валюті, а це приблизно по 65 мільйонів щороку.

У попередні роки зобов’язання підприємства виконувалось самостійно. Частково їх компенсували з міського бюджету. У 2019 році через підвищення вартості складових тарифу і тривале його узгодження на рівні держави, а також борги населення, «Чернігівводоканал» недоотримав чимало грошей і не зміг вчасно сплатити за кредитом. За що натомість отримав ще понад 1,5 мільйона гривень пені.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»:«На сьогоднішній день ми маємо 32,5 мільйони гривень боргу населення, адже тариф розраховується на 100% оплату. І державний бюджет за 2007-2015 роки винен 30,3 мільйони гривень. Тобто держава нараховує пеню, через те що кредит не платиться, і в той же час держава винна 30,3 мільйони гривень. Це, я вважаю, нонсенс».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На мій погляд, це абсолютна нісенітниця. Державі не треба братися за справу регулювання тарифів. Для того є місцеві вибори, є місцева влада. Прерогатива тарифної політики повинна лишатися на місцях. Жоден мер не буде робити якісь незрозумілі речі з тарифами проти своїх людей. Але буде більш керована ситуація з комунальними підприємствами, з їх утриманням і їх розвитком».

За словами Владислава Атрошенка, це стосується усіх підприємств у сфері комунальних послуг, що наразі залежать від державного регулятора, і профільним міністерствам потрібно це терміново вирішувати.

А також додав, що коли країна не розвивається, не зростає її економічний потенціал та платоспроможність населення, є ризики щодо погашення кредитів комунальними підприємствами, що залежить від тарифної складової.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Потрібно, щоби сталий фаховий уряд займався своїми питаннями, кожен у своєму напрямку. Щоб була стабільність, був тренд зростання, тоді це реально і правильно залучати кредити. В інакшому випадку, який ми, на жаль, переживаємо, це надзвичайно високі ризики і є певна серйозна незбалансованість».

Разом із тим за результатами цьогорічного оцінювання незалежного агентства «Кредит рейтинг» наше місто серед фінансово стабільних та інвестиційно привабливих і впевнено просувається у списку, що підтверджено відповідним сертифікатом.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «По кредитоспроможності, ми підвищили на один рівень uaA. У них є 5 шкал, то ми в 2. І ми підтвердили свій високий рівень по інвестиційній привабливості uaINV4. Це теж 2. Перед нами тільки Львів, Одеса, Київ і Вінниця. У 4 міст вищий рейтинг і ми у другій колонці, де, по суті, це 2-й найвищий показник серед всіх обласних центрів України».

Залучення кредитних коштів – це можливість реалізувати масштабні чи дороговартісні для міста проєкти. Наприклад, з реконструкції мереж, оновлення транспорту чи утеплення будівель. Тому бажано, аби також підприємства і міста могли займати ці фінанси у державних банках у гривні, аби не було питань з інфляцією та валютними коливаннями.

Також під час наради Владислав Атрошенко звернувся до заступників та профільних керівників щодо належного виконання їхніх службових обов’язків.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це ті керівники, які повинні постійно інспектувати місто, рухатись по місту. Цього у нас не відбувається. Я не можу від вас цього добитися».

Міський голова зазначив, що проблемних питань по місту багато, і завдання відповідних людей на посадах – ці питання вирішувати. Зокрема, слідкувати за вчасним прибиранням, скошенням трави, відновленням дорожнього покриття та благоустрою на місцях ремонтних робіт, тощо.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Питання тільки одне, чому я це повинен вам казати? Ви живете, як вам зручно. Ви відпочиваєте, коли вам зручно. Ви працюєте тоді, коли вам зручно. А не так як треба і як це потрібно, і на тільки, скільки потрібно. Потому что вы оборзели, ребята. Понимаете или нет?»

Крім того, на засіданні 21 липня представили керівницю новоствореного після ліквідації районних у місті рад об’єднаного управління у справах дітей. За результатами конкурсу та розпорядженням міського голови, цю посаду обійматиме Олена Зінченко.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, кредит, Сергій Малявко, КП «Чернігівводоканал», Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект