• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як отримати безкоштовну допомогу у вузького спеціаліста?


реклама

Як отримати безкоштовну допомогу у вузького спеціаліста?

Медична галузь поступово переходить на ринкові механізми. Гроші йдуть за пацієнтом, а пацієнт у першу чергу звертається до сімейного лікаря. Усі інші послуги чи консультації лише за його направленням.Розпочався другий етап медичної реформи. Стосується він вузькопрофільних спеціалістів – кардіологів, ендокринологів, хірургів, тощо. І передбачає нову схему оплати їхньої роботи.

Як отримати безкоштовну допомогу у вузького спеціаліста, про це запитали у сімейного лікаря Олександра Зленка.

Олександр Зленко, сімейний лікар:
«До вузьких спеціалістів пацієнти мають записуватись через прийоми сімейного лікаря».

Після того, як сімейний лікар скерував вас до іншого фахівця, на телефон має прийти повідомлення з кодом. Цей код потрібний профільному лікарю, щоб знайти інформацію про вас в електронній системі. Лікарі можуть дати код і в паперовому вигляді. При цьому, до якого медичного закладу та вузького спеціаліста звертатися далі, пацієнт може визначити самостійно.

Олександр Зленко, сімейний лікар: «Коли пацієнт прийде з направленням до лікаря вузького спеціаліста, у нього на руках буде або роздруковане нами направлення, або буде смс-повідомлення набором цифр».

Без направлення від сімейного лікаря медичну допомогу можна буде отримати в акушера гінеколога, психіатра, нарколога. За додаткові аналізи, обстеження та консультації, а також процедури не передбачені у пакетах послуги Національної служби здоров’я України доведеться платити.

Олександр Зленко, сімейний лікар: «Гостра хірургія безкоштовна. Якщо гострий апендицит, гострий холецистит, гострий панкреатит. Платними поки що залишаються біохімічні аналізи, гормональна панель, тестсистеми онкологічної панелі, інфекційна панель, оскільки при включенні вторинної ланки ці аналізи не ввійшли в список. Платної залишається вся функціональна діагностика. Майже вся. Безкоштовною для пацієнта є тільки ендоскопія. Безкоштовними будуть обстеження в межах пакетів інфаркт-міокарду, порушення мозкового кровообігу».

З 22 червня 2020 року триває регуляторна процедура. На сайті Чернігівської міської ради у розділі «Публічна інформація», «Регуляторна політика» розміщений проєкт рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради про затвердження положення та встановлення тарифів на платні послуги, які надаються закладами охорони здоров’я комунальними не комерційними підприємствами Чернігівської міської ради. Протягом місяця до проєкту можна вносити аргументовані пропозиції. Після цього тарифи затвердять рішенням виконкому.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медреформа, платні послуги, НСЗУ, Олександр Зленко, вузькі спеціалісти, «Новий Чернігів»

Добавить в: