Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 11 воїнам, які віддали своє життя за Україну, присвоять відзнаку «Захисник України - герой Чернігова»


11 воїнам, які віддали своє життя за Україну, присвоять відзнаку «Захисник України - герой Чернігова»

«Захисник України - герой Чернігова» - почесне звання міської ради вперше отримують учасники АТО/ООС, чи у випадку їх смерті, рідні.Профільна комісія, опрацювавши 19 біографій кандидатів на присвоєння цього звання, 12 з них прийняла без зауважень, ще 6 потребують доопрацювання і 1 не відповідає вимогам положення.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Він не відповідає вимогам положення, тому що на момент загибелі не був зареєстрований в місті Чернігові».

Бути мешканцем Чернігова – обов’язкова вимога до кандидата на отримання цієї нагороди. Почесне звання міської ради присвоюватимуть один раз і довічно. В тому числі, і посмертно.

Претендентом є Герой України, Лицар ордена Богдана Хмельницького І ступеня, кавалер ордена «За мужність» І ступеня, загиблий і померлий внаслідок захворювання пов’язаного із захистом України.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «За попередньою домовленістю з радою ветеранів АТО при Чернігівській міській раді та враховуючи кошти, які закладені в міському бюджеті, тобто фінансова можливість на 2020 рік, в цьому році у нас заплановано вручення цього почесного звання з виплатою разової грошової премії у сумі 47 тисяч 230 гривень (це 10 мінімальних заробітних плат) 11-м претиндентам».

Почесне звання розроблено завдяки ініціативі громадської організації «Родина воїна», якій належить не лише ідея, але й завдяки їх наполегливості, її реалізація.

Зважаючи, що працювати з положення про присвоєння почесного звання, членам профільної комісії довелося вперше, вони вирішили доопрацювати його. Зокрема, стосовно тих кандидатів на отримання звання, які мешкали в Чернігові, але не були тут офіційно зареєстровані, і загинули захищаючи цілісність України.

За кандидатів на присвоєння звання голосували у порядку їх дати смерті. Всього, зважаючи на можливості міського бюджету, у цьому році його буде присвоєно 11 воїнам.

Очільник Чернігова цей перелік винесе на розгляд депутатів на серпневу сесію, де й мають прийняти остаточне рішення.

Церемонія вручення почесного звання відбудеться під час святкування Дня Захисника України.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: почесне звання, воїни, Герой, АТО, ООС, відзнака, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект