Час насичуватись вітамінами!

Літо у самому розпалі, а це означає, що час насичувати організм вітамінами. Сезон полуниці та черешні потрохи добігає кінця. Натомість на ринках з’явилося багато інших дарів літа – чорниця, малина, смородина, ожина, аґрус. На Центральному ринку велике розмаїття корисних смаколиків. Ціни порівняно з минулим роком майже не змінилися. Щось подорожчало на пару гривень, щось навпаки трохи здешевіло, кажуть продавці.Ягоди продають як на вагу, так і склянками, півлітровими та літровими банками, а також відрами. Чорниця тут коштує від 80 грн за кг. За склянку лісової смакоти просять від 10 до 15 грн. Малину цьогоріч можна придбати за 65 грн за кг, склянкою – за 20 грн. Вишня, смородина, шовковиця дешевші – по 10 грн за склянку. Аґрус – від 15 до 20 грн.

Найдорожча на ринку лохина. Охочим поласувати нею доведеться заплатити аж 260 грн за кг.

Завозять ягоди здебільшого з області і району. Вибір великий. Обирати є з чого.

Валентина Панасівна Чучвага декілька разів на тиждень приїжджає до Чернігова зі Сновська. Торгує тут чорницею. Пенсія, каже, невелика, тому заробляє влітку як може.

Жінка показує, ягода у неї чиста, без листя та гілок.
Ось і перший покупець, запасається вітамінами.

Крім ягід і плодів, продають і лісові гриби. Можна купити як на вагу, так і склянками. Продавчиня Світлана за склянку лисичок просить 15 грн. На ринок вона приїхала з села Красне. Каже, грибів у цьому році багато, тому і ціна значно нижча, ніж торік.

Усі дари лісу перед продажем на ринку у продавців щодня ретельно перевіряють на радіаційний фон працівники ветеринарно-експертизної лабораторії. Кажуть, показники в нормі, порушень цьогоріч ще не виявляли.

Віктор Кошмак, в.о. завідувача лабораторної ветеринарно-санітарної експертизи на ринку: «Зранку працівники лабораторії відбирають зразки і здійснюють в лабораторії дослідження на радіаційний фон ягід та грибів. Гадіаційний фон ягід та грибів не повинен перевищувати 500 бекелерій на кілограм. На сьогоднішній день при перевірці в ягодах десь до 100 бекерелій на кілограм – це допустима межа, і в грибах до 300 бекерелій на кілограм – це також допустима межа. Ягоди та гриби в нормі».

Тож, хто ще не запасся вітамінними смаколиками, зараз саме час, адже сезон на ягоди і гриби триває не так довго, тому краще подбати про це заздалегідь.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Центральний ринок, ціни, ягоди, гриби, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект