• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Відкриття вулиць, вирубка дерев на Гончій та ситуація з COVID-19, - в муніципалітеті провели нараду


Відкриття вулиць, вирубка дерев на Гончій та ситуація з COVID-19, - в муніципалітеті провели нараду

Дві тимчасово перекриті вулиці міста вже відкриті для проїзду. Рух транспорту відновили по вулиці Шевченка в районі Красного мосту та на перехресті Київської і Гончої в напрямку від проспекту Перемоги до Котляревського.

Найближчим часом на Київській відкриють ще одне перехрестя, а також проїзд з Гончої в сторону Ялівщини, де «Водоканал» завершує свої роботи, - повідомив начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц під час ранкової наради.Що стосується ситуації з захворюваністю на COVID-19, то на сьогодні Чернігів вкладається у всі встановлені Кабміном показники, і не перевищує жодного з них. Загалом в місті зафіксовано 240 випадків захворювання.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «Одужали – 190. Хворіють на сьогоднішній день 46, з них 7 осіб знаходиться в стаціонарі і 39 лікуються вдома, з них легке недомагання та ГРВІ симптоми мають 6 осіб і безсимптомна хвороба у 33 осіб».

Минулого року більше 2 тисяч чернігівців померли від серцево-судинних захворювань та ще 590 від онкології. За 4 місяці карантину в місті зафіксовано 4 летальні випадки від COVID-19. І попри цю статистику центральна влада ввела країну в стан карантину, повністю зупинивши на 2 місяці економіку, за рахунок чого бюджети понесли величезних втрат. Для Чернігова ця цифра, за підрахунками, до кінця року сягне 200 мільйонів гривень, - йшлося під час наради.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «При працюючій економіці, якщо би ми спрямували ці кошти, та навіть готівкою віддали, сім’ям з онкохворими дітьми, яким потрібна пересадка кісткового мозку, по 2 мільйони, у нас були би шанси врятувати з півсотні життів».

Маючи летальність в півтора-два рази менше ніж грип, COVID-19 залишається хворобою, яка зупинила економіку і надалі тримає країну в підвішеному стані. Наразі відсутня чітка державна політика щодо того, як далі жити з цією хворобою.

Міський голова вважає, варто повертатись до звичного життя, паралельно дотримуватись правил гігієни, носити маски та зберігати соціальну дистанцію. І в той час, коли за 4 місяці на коронавірус перехворіла лише одна тисячна населення, варто розуміти подальшу державну стратегію.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Що буде, якщо у нас буде більше 34 хворих за тиждень? Нам потрібно знову зупинити економіку? Згідно регламентуючих документів, так. Це біда. Це захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, наприклад онкологія не передається таким шляхом, серцево-судинні хвороби. Але разом з тим, хотілося би більш чітко були означені перспективи, як нам жити далі з цим. Сьогодні, крім того, що лячно, немає конкретики, що нам робити далі».

Також Владислав Атрошенко прокоментував вирубку дерев на Гончій, поблизу Академії пенітенціарної служби. До прийняття такого рішення, каже міський голова, спільно з керівництвом навчального закладу підійшли зважено та відповідально. На заміну зрубаним деревам там же висадять нові.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Там було 2 дерева повністю хворих, безперспективних хворих дерева. Так, вони високі, але вони практично були напівзасохлі. Оскільки там наводиться лад, було прохання ректора, і прохання логічне, прибрати ці дерева. Там ми посадимо 5-річні дерева».

Згадав під час наради очільник міста і про річницю створення монобільшості в українському парламенті. Минулого року вперше за часів незалежності одна партія отримала у Верховній Раді більшість. А відтак і унікальний шанс провести масштабні зміни. З цього приводу Владислав Атрошенко звернувся до народних депутатів, які нині представляють інтереси Чернігівщини.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В парламенті область представляють 7 народних депутатів України. Це потужна сила. І я попросив кожного з них прозвітувати, що зроблено для Чернігівщини за рік роботи у Верховній Раді України».

Принагідно міський голова прокоментував успіхи ФК «Десна», зокрема їх 4 місце в турнірній таблиці на чемпіонаті України. Та пообіцяв допомогти своїм коштом придбати власний транспорт.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «За таку віддану та результативну гру, я особисто підтримаю футбольний клуб «Десна» в купівлі автобусу. У них є питання автобусу, якщо керівництво, власники клубу вирішать це питання, то я здійсню особисту підтримку футбольного клубу у сумі 50 тисяч доларів».

Окрім цього, на нараді обговорили питання організації громадських вбиралень у підземних переходах біля готелю «Україна» та ЦУМу, що особливо актуально, враховуючи облаштування навпроти колишнього Мегацентру скет-парку. Наразі обговорюються декілька варіантів організації туалетів. Проєкти їх будівництва розроблять найближчим часом.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, «Дитинець»

Добавить в: