• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вода у Графському озері, що в центрі Ніжина, не відповідає нормам


Вода у Графському озері, що в центрі Ніжина, не відповідає нормам

Вода у Графському озері, що в центрі Ніжина, не відповідає нормам за двома показниками. Про це Суспільному повідомив начальник Ніжинського міськрайонного управління.Держпродспоживслужби Віктор Рафальський. Нагадаємо, на минулому тижні вода у ставі стала рожевого кольору. У п’ятницю працівники Держпродспоживслужби взяли проби, сьогодні отримали результати.

«По мікробіологічним показникам виявлені позитивні кишкові палички 7 тис. у дм кубічному, - трошки завищено. Також є відхилення по фізико-хімічним показникам: розчинений кисень становить 3,3 мл на дм кубічний. Норма повинна ти – 4 мл на дм кубічний», - повідомив Віктор Рафальський.


Такі результати можуть бути пов’язаними з гниттям водоростей, каже Віктор Рафальський. Із забарвленням води в рожевий колір це не пов’язує. Раніше старший викладач кафедри біології Ніжинського державного університету Олександр Вобленко таке явище пояснював розмноження мікроорганізмів у воді.

«Я сказав би, що це, цілком можливо, скупчення дафній. Це нижчі ракоподібні, які у верхніх шарах води живиться тим, що менше за розміром. Якщо вода червона і на дні, то слід подумати і про трубочника. Є такий гарненький черв’ячок, маленький такий. Це представник тих червів, які фільтрують воду», - сказав Олександр Вобленко.

Купатися або ловити рибу у ставку Держпродспоживслужба не рекомендує.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Графські озера, Ніжин, показники, Віктор Рафальський, UA: Чернігів

Добавить в: