• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові штрафуватимуть за непогодження змін на фасадах багатоповерхівок


У Чернігові штрафуватимуть за непогодження змін на фасадах багатоповерхівок

Скління балконів, зміна зовнішнього вигляду рам, зміна кольору чи клаптикове утеплення і розміщення кондиціонерів на фасаді - все це відтепер можна робити з погодженням в управлінні архітектури і містобудування. Наприклад, якщо один мешканець будинку захотів утеплити квартиру, на його пропозицію має пристати решта мешканців, щоб фасад багатоповерхівки виглядав органічно. Про це Суспільному сказав начальник управління архітектури і містобудування міськради Сергій Калюжний. Докладніше - дивіться у сюжеті.Утеплити будинок повністю, а не окремо квартиру, засклити в одному стилі всі балкони, а також сховати інженерне обладнання від кондиціонера - це діючі пункти Державних будівельних норм. У Чернігові їх не дотримуються, каже Начальник управління архітектури і містобудування міськради Сергій Калюжний. І це хочуть змінити.

«Мова йде про зміну зовнішнього вигляду фасадів житлових будинків, туди входить, як утеплення окремих квартир, ми бачимо клаптиками розміщення будь-якого обладнання, яке не носить системний характер», - пояснив Сергій Калюжний.

Сергій Калюжний каже, жителям будинків необхідно домовлятися. Якщо утеплюватися чи замінювати рами, то одночасно і в одному стилі.

Зі слів архітектора Ярослава Задорожного, цю ідею впроваджують у кількох українських містах - у Львові, Дніпрі і столиці.

Єдиний підхід у реставрації фасадів чернігівських будинків, допоміг би змінити вигляд міста. В історично-туристичній частині Чернігова, вимоги мають бути жорсткішими, вважає архітектор.

Контролювати будівельні норми розпочнуть через місяць. Порушників штрафуватимуть.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фасад будинку, архітектура, штраф, Сергій Калюжний, UA: Чернігів

Добавить в: