• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Медична реформа ввела тарифи для деяких груп пацієнтів


реклама

Медична реформа ввела тарифи для деяких груп пацієнтів

Кардіоцентр, обласна лікарня, центр онкології невдовзі надаватимуть офіційні платні послуги для певних верств населення. Причина новації – реформа медицини, згідно з якою не передбачена оплата «всього», а лише окремих послуг.«Це пацієнти, які не підпадають під оплату, згідно з договорами з НСЗУ. Відповідно, для таких пацієнтів створені платні послуги і розрахована вартість цих платних послуг», – Юрій Шень, в.о. генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології».

Так, до прикладу, центр сучасної онкології як спеціалізований заклад безкоштовно обслуговуватиме лише онкологічних хворих. Решта – люди, які хочуть перевірити своє здоров’я, або онкохворі в ремісії, які проходять планове обстеження, – можуть отримати рахунок за консультації спеціалістів тощо.

«На жаль, пацієнти, які вже проліковані й не потребують спеціального лікування, згідно зі стандартами, повинні до нас приходити через якийсь час, із певним інтервалом. Пацієнт мусить до нас приходити кілька разів після захворювання, для раннього виявлення рецидиву захворювання. Адже дуже часто онкологічне захворювання – це хронічне захворювання, яке може з’явитися повторно і через рік, і через п’ять років», – Юрій Шень, в.о. генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології».

На думку представників Національної служби здоров’я, такі пацієнти можуть спостерігатись у сімейного лікаря.

Загалом чернігівський центр сучасної онкології отримав 10 пакетів із надання медичної допомоги, які для пацієнтів будуть безкоштовними. Амбулаторна допомога не онкохворим до цього переліку не входить.

«На сьогодні, скажу за всі онкологічні центри, не отримав пакет «Амбулаторна допомога». Це поліклінічна робота, яка проводиться на території поліклінічних відділень», – Юрій Шень, в.о. генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології».

Оскільки платні тарифи почали діяти зовсім недавно, лише на початку місяця їх затвердили, в центрі так коментують ставлення до них відвідувачів.

«Ставлення неоднозначне. Справа не лише в пацієнтах, а й у самих лікарях. Ми лише звикаємо до нових реалій. Але більшість сприймає з розумінням. Ми пояснюємо», – Юрій Шень, в.о. генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології».

Для пом’якшення стресовості ситуацій у центрі віднедавна працюватимуть так звані адміністратори, вони консультуватимуть людей.

«Робота полягає в тому, щоб зустрічати пацієнта. Виявляти його потреби, чому він звернувся до лікаря. Він потрапляє або за пакетом НСЗУ, або як самозвернення,тоді платно», – Світлана Шевченко, адміністратор «Чернігівського центру сучасної онкології».

Щодо платних послуг, то до них належать консультації спеціалістів, поліпшені умови перебування пацієнтів і їхнє, знову ж таки, поліпшене харчування, різні види аналізів, маніпуляцій тощо.

За словами генерального директора закладу, нинішня медична реформа потрібна, її напрям правильний, проте залишається багато питань, які треба вирішувати та коригувати.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медреформа, НСЗУ, платні послуги, Cheline TV

Добавить в: