Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чому Україна посилено бореться з коронавірусом, а тим часом інші хвороби забирають тисячі життів?


Чому Україна посилено бореться з коронавірусом, а тим часом інші хвороби забирають тисячі життів?

На шальках терезів з однієї сторони боротьба з COVID-19, на іншій – решта всіх хвороб, від яких щодня помирають українці, у тому числі і чернігівці. Але рівноваги у боротьбі з ними немає. Про це йшла мова під час ранкової наради у муніципалітеті.Від березня, коли офіційно підтвердили перший випадок коронавірусу в Україні і до сьогодні, в Чернігові позначка протестованих ПЛР-тестуванням наближається до відмітки у 4 тисячі, серед яких виявлено 225 людей з цим захворюванням.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Одужавших 176. Хворіють на сьогоднішній день 45, із них 11 заходяться в стаціонарі і 34 особи амбулаторно, з них 4 мають легке знедужання та респіраторні синдроми, і безсимптомно протікає хвороба у 30 осіб».

Стосовно летальних випадків, то від ускладнень COVID-19 у Чернігові померло за весь час пандемії 4 жителів, а всього по Україні 1283.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Смертність по Україні складає 2,9 на 100 тисяч населення. Смертність по місту Чернігову складає 1,4 на 100 тисяч населення. Відповідно коефіцієнт летальності по Україні 2,6, по місту Чернігову – 1,8. З коментарів Міністерства охорони здоров’я, хочу сказати про те, що сьогоднішній день Міністерство вважає, що пандемія в Україні проходить досить м’яко і показники смертності найнижчі на сьогоднішній день в Європі серед всіх країн».

Якщо дані по коронавірусу порівнювати з іншими захворюваннями, то слід зазначити, що ті ж інфекційні, наприклад у 2018, стали причиною смерті для значно більшої кількості людей.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Загинуло майже 9 тисяч осіб. Найбільше серед цих осіб загинуло від СНІДу – 44,1%, і різних форм туберкульозу – 41,2%».


Якщо дивитися на наслідки від поширення коронавірусу у розрізі Чернігова, то 4 смерті за 4 місяці, і це люди поважного віку з багатьма супутніми хворобами.

У той же час у 2019 від туберкульозу померло 13 чернігівців, від пневмонії – 57, інфарктів – 87, інсультів – 249, онкології – 590, серцево-судинних захворювань – 1957, отруєнь і травм – 221 особа, органів травлення – 139. І ці хвороби не оминають ані дітей, ані дорослих.

Але саме COVID-19, за розпорядженням центральної виконавчої влади, ввів Україну у стан карантину, в якому вона знаходиться і сьогодні.

Та ж онкологія чи захворювання серцево-судинної системи щороку забирають більшу кількість людських життів. Але чомусь ніхто не зупиняє економіку і не кидає всі сили на боротьбу з одним захворюванням, говорить міський голова.

Думка Владислава Атрошенка така, що слід закінчувати з цією карантинною історією. Країну час виводити зі стагнації, взятися нарешті за відновлення економіки та вирівнюванні інформаційного простору і перестати залякувати людей. І в той же час потрібно продовжувати зберігати міжособистісну дистанцію, носити маски, мити руки і обробляти антисептиками, - це врятує не лише від коронавірусу, переконаний міський голова, але й від низки інших хвороб.

Також під час ранкової наради начальник Управління охорони здоров’я прозвітував про виконання доручення міського голови про відновлення партнерських пологів, які заборонили через карантинні обмеження.

Якщо жінка потрапляє до пологового з переймами і пологи звичайні, то чоловік може бути присутнім без ПЛР-тесту. Якщо ж пологи штучні і плануються заздалегідь, то вимоги щодо чоловіка такі ж як і до жінки – їм обом треба здати тест.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, хвороби, смертність, нарада, Владислав Кухар, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект