• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Пересаджені ялини осипаються: чи виживуть хвойні, які росли біля «Деснянської правди»


Пересаджені ялини осипаються: чи виживуть хвойні, які росли біля «Деснянської правди»

40-річні ялини, пересаджені на місце неподалік Катерининської церкви, осипаються. Хвойні перенесли сюди з території біля видавництва «Деснянська правда» ще наприкінці січня. Тоді вони мали такий вигляд. Зараз чернігівці спостерігають, як ялини втрачають свою пишність.«Лисі, сухі, напевне так. Треба було взагалі їх не чіпати, я думаю».

«Так пересадили, так вони й ростуть. Треба було їм землю поміняти. Не знаю, що, але щось не так».

«Якійсь вони трошки не дуже. Не зелені вони, ні. Ще не пропали, але вони, мабуть, засихатимуть, я так вважаю».

Еколог Юрій Карпенко розповів, що ці рослини досить чутливі до вологості та будь-яких трансформацій. Але якщо дотримуватися правильного догляду, зокрема поливу, внесення мікродобрив, зрошування, то ялини мали б прийнятися.

«Останні наші моніторингові дослідження в червні місяці, до першої декади, показували, що ялинки почуваються комфортно. Однак інтенсивне підвищення температури передбачало інші технології догляду та внесення води не тільки під корінь, а, можливо, треба було збризкувати ялини. І полив треба було здійснювати ввечері або вночі. Слід звернутися до наших фахівців «Зеленбуду», які брали відповідальність із догляду», – Юрій Карпенко, еколог.

Редакція ЧЕline звернулась із цього приводу до КП «Зеленбуд». Але його керівник на телефонні дзвінки не відповідає. Натомість співробітники СТО, біля якого розташовані ці ялини, кажуть, що їх періодично поливають.

«Часто приїжджають, перевіряють. Я так розумію, там якісь проблеми. А так взагалі машина через день. Востаннє – позавчора».

У свою чергу еколог наголошує, що такі проблеми з цими хвойними можуть виникати ще й тому, що вони висаджені в неправильному місці. Адже траса Київ-Чернігів передбачає інтенсивний рух транспорту. Тому дерева отримують стрес і можуть так реагувати на нього.

«Друга причина – нахил гори до Десни, а це фактично межа тераси, надзаплавної частини. Це теж могло призвести до того, що вода стікає й менше затримується. І третя причина. Можливо, треба було зробити пристовбурові лунки, що утримували б воду. Імовірно, додати дернового ґрунту, що був би утримувачем вологи», – Юрій Карпенко, еколог.

За його словами, дерева можуть вижити лише за умови, якщо створити для них відповідну систему догляду. Наразі ж вони перебувають у критичному стані.

«Тож треба швидко ухвалювати якісь речі, заходи, що дали б можливість їх врятувати навіть у тому стані. Або ми втратимо цих красунь, які радували чернігівців тривалий час», – Юрій Карпенко, еколог.

Юрій Карпенко запевняє, що врятувати ялини ще можна. Але ймовірність того, що вони виживуть, мінімальна.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ялинки, Юрій Карпенко, Cheline TV

Добавить в: