Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Колишній атовець влаштував у Корюківці майстер-клас із ковальства


Колишній атовець влаштував у Корюківці майстер-клас із ковальства

Майстер-клас для ковалів організував Денис Мостович з Корюківки. Вчить працювати у техніці «мозаїчного дамаску». П’ять років назад він змінив окоп на кузню. У ній рятувався від проявів посттравматичного стресового розладу, який почався в бійця після повернення з АТО. Тепер це його професія. Спеціалізується Денис на виготовленні ножів і тепер вже навчає ремеслу інших. На майстер-клас приїхали 35 ковалів з різних куточків країни. Докладніше - дивіться у сюжеті.Корюківець Денис Мостович розпалює ковальський горн. Аби залізо в ньому ставало слухняним, піч має розігрітися до тисячі градусів. На це піде близько години, тоді ж у кузні розпочнеться майстер-клас з кування дамаської сталі. Денис – коваль, що спеціалізується на ножах. Як зброю їх не сприймає, називає – інструментом.

«Зброя це вже буде в чиїхось руках, якщо застосують, як зброю. Я відкрив це в собі, зрозумів. Мені іноді навіть дико розуміти, що я коваль», - каже чоловік.

Ковальською справою Денис займається з 2015 року, тоді чоловік повернувся додому з війни на Сході. Каже, ремесло допомогло повернутися до мирного життя.

«Почалися дуже серйозні проблеми з тиском, з психікою оце все. Спробував зробити перший ніж. Я звертав увагу на деталь ножа, я на над нею сидів день-півдня, і в цей час думки про війну відходили. Я про це не думав.»

За 5 років Денис виготовив близько півтисячі ножів різних видів. В кожного, каже, свій характер, двох однакових бути не може. Цей, наприклад, із зубом мамонта на рукоятці, були зі шматками метеоритів. А це друга в його житті шашка. Всьому навчався з літератури, спілкуючись з однодумцями, та на власному досвіді.

«Пробував вперше зварити дамаск. Я його варив до 2-ї години ночі, потім викинув це все і поїхав додому. Ну не вийшло, - перша спроба», - згадує Денис.

Для обміну досвідом у 2016 році Денис почав збирати ковалів з усієї України.

Цей майстер-клас третій за рахунком. Тема – ковка мозаїчного дамаску. Дамаск – це суміш сталі та заліза. Їх вкладають шарами, а потім змішають методом кування. Вироби з дамаску мають свій малюнок та вищу якість, аніж з моносталі.

На майстер-клас приїхали 35 майстрів різного профілю з усієї країни.

Денис Мостович же мріє в подальшому започаткувати масштабний фестиваль з ковальського мистецтва.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Денис Мостович, коваль, ножі, майстер-клас, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект