Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як проходить демонтаж недобудови Дворянських зібрань у Чернігові


Як проходить демонтаж недобудови Дворянських зібрань у Чернігові

Недобудовану будівлю "Дворянських зібрань" на Валу у Чернігові демонтують до кінця жовтня. Про це Суспільному сказав виконроб Дмитро Рахаєв. Детальніше дивіться у сюжеті.Недобудований готель почали розбирати з початку червня. Нині виконали чверть від усіх демонтажних робіт. Стіни розбивають за допомогою гідравлічного молота, зараз він зламався через великі навантаження.

«Сучасна техніка дозволяє обійтися меншими силами. Насправді, зараз достатньо одного гідромолота і більше нікого. Він все робить сам, він розбиває і потім розрівнює, а вони потім приходять зачищають», - каже Дмитро Рахаєв.

Сьогодні, 6 липня, гідромолот дав збій, зараз будівельники розбирають бетонні блоки власноруч.

На території довгобуду залишились руїни 17-го століття, виконроб каже, завдання робітників - не пошкодити уламки. Колись це був один з двох палаців-кам’яниць гетьмана Павла Полуботка. Пізніше тут працював Чернігівський міський магістрат.

Розбиратимуть довгобуд до кінця жовтня. На демонтаж будівлі з міського бюджету Чернігова виділили 5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, історія довгобуду на Валу бере початок у 2004 році, коли сесії міськрада надала в оренду приватному підприємству «Айва» півгектара землі на Валу для будівництва п’ятизіркового готелю. Фактично роботи почались у 2007-му, а через чотири роки зупинились, через фінансову неспроможність інвестора. У 2017-му міськрада почала судитися з інвестором, аби демонтувати довгобуд. Остаточне рішення на користь міської ради суд ухвалив у 2019-му році. За ним демонтаж будівлі мав зробити забудовник компанія «Айва» за свої гроші, та через банкрутство демонтують довгобуд за гроші з міського бюджету.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дворянських зібрань, демонтаж, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект