• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові розрахували тарифи платних послуг для міських лікарень: хто і за що платитиме?


реклама

У Чернігові розрахували тарифи платних послуг для міських лікарень: хто і за що платитиме?

Трохи більше 100 гривень за консультацію вузького спеціаліста, від 50 до 200 за УЗД, 50-70 за електрокардіограму і до 50 за аналіз крові. Медична реформа триває і в Чернігові розрахували тарифи на платні послуги, що надалі надаватимуть у міських лікарнях. Частину з них, згідно програми медичних гарантій, фінансує держава, і платити за них потрібно лише у разі звернення без відповідного направлення лікаря. Решта ж, немедичні послуги, що також надаються у закладах.Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Звичайно, ціни у кожному закладі не можуть бути однаковими, і обов’язково будуть різними. На це впливає декілька чинників. Це і рівень підготовки персоналу, стаж роботи персоналу, кваліфікація і таке інше. А також це і витратні матеріали, які закладаються. Але різниця між закладами в місті Чернігові на ціну коливається в межах 20%».

Платні послуги передбачені зокрема для іноземців та людей, що не мають договірних відносин з НСЗУ, тобто які не підписали декларацій із сімейними лікарями, або без звернення до них хочуть пройти необхідне, на їх думку, обстеження. Так фіксована вартість допоможе піти від поняття благодійних внесків і забезпечити прозорість роботи системи, а можливість обирати між якістю допомоги створить конкуренцію.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Це буде визначена прозора ціна, визначений прозорий механізм її формування. Людина буде бачити, що коштує, скільки, в яких закладах, яка ціна. Вона сам буде визначати, де їй потрібно зробити це обстеження. Буде йти до банку, вносити відповідні кошти і отримувати відповідне підтвердження проведених платежів, і отримувати послугу».

Серед послуг, що не відшкодовуватиме держава, наприклад, палата з покращеним сервісом, косметологічна допомога без медичних показань, масаж, гімнастика, протезування, корекція зору, стоматологічна допомога, тощо. Натомість екстрена та усі рівні медичної допомоги, реабілітація, вагітність і пологи, тобто допомога у випадках, що можуть загрожувати здоров’ю та життю людини надаватиметься безоплатно.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «Все, що необхідно пацієнту, щоб отримати якісне діагностування та визначитися з якісним надання медичної допомоги, все це він може і буде отримувати безкоштовно».

Тарифи лікарень розмістили на сайті міської ради для обговорення. За місяць їх має розглянути виконком. За словами Владислава Кухаря, до публікації документи пройшли погодження із профільним та фінансовим управліннями, і в них уже враховані пропозиції та зауваження фахівців, а також вимоги постанови НСЗУ щодо розрахунку їх вартості.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медреформа, тарифи, лікування, Владислав Кухар, «Дитинець»

Добавить в: