• Брухт ДальнобойСервис


З війни – додому

Військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Чернігівщини повернулися додому із зони проведення операцій об’єднаних сил. Ця подія майже збіглася у часі із Днем Конституції України, тому без урочистих привітань обійтися було неможливо.Олександр Криворучко, військовий комісар Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки: «У нас відсоток залучення особового складу обласного і районних територіальних центрів комплектування на сьогоднішній день дійшов до 85%. Тобто вони відряджаються до виконання функціональних обов’язків за посадами на 3-6 місяців в складі бойових частин. Деякі більше ніж на 9 місяців».

Після 8 місяців на передовій повернувся до Чернігова молодший сержант, навідник БМП-1, Олександр Погиба. Повернувся щасливим. В його підрозділі за час ротації ніхто не загинув, незважаючи на те, що обстріли із забороненої мінськими домовленостями зброї вже стали звичними.

Олександр Погиба, молодший сержант: «Ситуація нестабільна. Все залежить від того, хто заступає з тієї сторони. В противника відбувається ротація кожного місяця. Якщо ми маємо місяць більш-менш спокійний, то наступного місяця заїжджають кваліфіковані професіонали – військовослужбовці Російської Федерації, і, так би мовити, не дають спокійно нести службу».

Підрозділ Олександра під час ротації утримував позиції неподалік Первомайська Луганської області. Це не найгарячіша точка зони ООС, каже молодший сержант. Але поруч знаходиться Золоте. Те саме Золоте, де проводились розведення військ, і сусідам-побратимам прилітає сильніше.

Олександр Погиба, молодший сержант: «Час від часу 120 міни прилітають. В кінці лютого прилітали 152 калібри. І доволі інтенсивно. Дякувати командуванню, які дають дозвіл дати відповідь. Після чого все спокійно».

Нині Олександру потрібно 2 тижні посидіти вдома на обсервації. Це стандартна процедура для всіх, хто повертається з ротації. Потім коротка відпустка і знову на фронт

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ротація, військовослужбовці, ООС, «Новий Чернігів»

Добавить в: