Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Діти з інвалідністю зможуть вивчитися на озеленювачів і працювати, зокрема і на «Зеленбуді»


Діти з інвалідністю зможуть вивчитися на озеленювачів і працювати, зокрема і на «Зеленбуді»

Озеленювачкою на «Зеленбуді» Марія Микитюк працює вже 28 років. Її робочий день починається о 7-й ранку і завершується після 16-ї. Доводиться трудитися і під сонцем і в дощ. Але свою професію жінка любить.Так, усі зелені зони у місті – це результат дбайливої роботи озеленювачів. Саме вони висаджують квіти і дерева, доглядають за газонами, клумбами і створюють ландшафтні композиції у скверах та партах. І саме таких робітників на комунальному підприємстві «Зеленбуд» постійно не вистачає. За словами керівника, вони готові надавати робочі місця, зокрема і людям з інвалідністю.

Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Праця озеленювача хоч і важка фізично, але вона не потребує якихось спеціальних навичок. І ми працюємо не тільки в місті, а й на території свого підприємства, де підрощуємо, дорощуємо квіти, які в подальшому висаджуються на території. Тому навіть діткам з обмеженими можливостями також є робота і що робити».

Аби готувати фахівців цього профілю, у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту створюють інклюзивну групу, в якій зможуть навчатися і абітурієнти з особливими освітніми потребами.

Максим Поджарий, директор Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту: «Два роки тому ми провели перемовини. Є зацікавлена сторона з випускників навчально-реабілітаційного центру, також є замовник робітничих кадрів. Ми єдиний вуз, який повинен поєднати ці ланцюги. Всі необхідні умови для того, щоб отримати ліцензію, ми виконали. Тобто педагогічний склад у нас є, у нас є відповідна матеріально-технічна база».

Набір за фахом «озеленювач» можливий на базі 11 класів для загальноосвітніх закладів та 10 для навчально-реабілітаційних установ. І вже розпочався. Навесні 2021 тут планують випустити понад 20 спеціалістів. Впродовж усього терміну навчання, а це 8 місяців, теорію поєднуватимуть із практикою безпосередньо на підприємстві.

Роман Старіков, начальник КП «Зеленбуд»: «Ми вирішили співпрацювати в дуальній формі навчання, тобто це одразу йде процес і навчання, і виробничої практики. І ця виробнича практика буде оплачувана. Тобто підприємство пішло на співпрацю з зацікавленістю, щоб можна було виховати спеціаліста».

Максим Поджарий, директор Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту: «Таким чином роботодавець розуміє, що він вкладає в свого майбутнього працівника. Учень розуміє з 1 вересня, будучи на навчанні, що він фактично після випуску буде мати робоче місце, і він відповідальніше відноситься до самого навчання».

Водночас для дітей з інвалідністю це можливість здобути професію, працевлаштуватися і стати повноцінною частиною суспільства.

Регіна Гусак, директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2: «Навіть діти з особливими освітніми потребами мають розуміти і пам’ятати, що вони теж мають приносити користь нашому Чернігову. І вони можуть бути теж щасливими особистостями. А коли ми можемо бути щасливими особистостями? Тоді, коли ми самореалізовуємося. Тому завдяки цій професії наші учні самореалізуються і будуть допомагати нашому місту іще красивішим, іще квітучішим».

За словами очільниці центру, її вихованці ще з початкових класів вчаться піклуватися про рослини, дбають про клумби та майданчики. І чимало випускників цього та попередніх років будуть вступати до ліцею.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Зеленбуд», навчання, озеленювач, Роман Старіков, освіта, Максим Поджарий, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект