Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Мистецькі осередки – у мікрорайони. На Шерстянці вже третю п'ятницю поспіль відбуваються концерти


Мистецькі осередки – у мікрорайони. На Шерстянці вже третю п'ятницю поспіль відбуваються концерти

Із запальними польками, танцями та душевними піснями, - так вже третю п’ятницю поспіль будинок культури на Шерстянці на один вечір перетворюється на центр культурного життя мікрорайону.Цього тижня відому всім народну, а також авторську музику, тут виконує один із місцевих ансамблів - «Граймо».

Колективу, в якому постійно грають до 10 учасників та учасниць, вже понад 30 років. Виступали в колишній Чехословаччині, в Польщі, Молдові та Німеччині. Нині ж гастролюють по Чернігівщині.

Попри те, що музика непопулярна, зупиняються послухати перехожі, приходять батьки з дітьми, а також літні мешканці з навколишніх будинків.

В Управлінні культури кажуть, організація таких мистецьких осередків у мікрорайонах, це новий проєкт міста, де чернігівські колективи та сольні виконавці можуть себе проявити, а жителі – долучитися до мистецтва майже не виходячи з домівок.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму: «Ми розробляємо і втілюємо на сьогоднішній день два проєкти – це мікрорайон Шерстянка та біля Палацу культури імені Радченка. Наша основна задача, щоб ті люди, які з мікрорайонів не можуть або не мають змоги переміщатись в центр або на якісь мистецькі заходи, отримали задоволення від створеної нами музичної атмосфери в мікрорайонах».

За словами Олександра Шевчука, карантинні обмеження суттєво вплинули не лише на економіку, а й на суспільне та культурне життя, тому цей рік має відкрити українцям саму Україну, а жителям нашого міста його особливості і таланти.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму: «Зараз наша задача стимулювати наші всі місцеві творчі колективи, задля того, щоб вони, по-перше, проснулися, відчули в собі сили, підняли свою мистецьку оцінку. Оскільки музикант не може бути музикантом, якщо він не виступає. Він емоціонально зажимається, тому що йому потрібна реалізація».

У планах профільного управління зробити подібні культурні магніти і в інших куточках Чернігова. Зокрема, в Березовому Гаю та на Масанах.

До програми, що діятиме упродовж усього літа, долучаться традиційні музичні колективи, сучасні виконавці, хореографічні ансамблі та письменники.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шерстянка, концерт, «Граймо», «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект