Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Платоспроможні і з тридцятьма мільйонами боргу: «Чексіл» ризикує бути відключеним від світла і води


Платоспроможні і з тридцятьма мільйонами боргу: «Чексіл» ризикує бути відключеним від світла і води

Понад 30 мільйонів заборгованості за послуги. Несплата земельного податку, а час від часу і затримки зарплат працівникам. Ситуацію, що впродовж не одного року тягнеться у сфері господарювання між КСК та компаніями постачальниками, за дорученням Владислава Атрошенка намагаються вирішити на зустрічах і в діалозі з усіма сторонами конфлікту, оскільки насправді підприємство є платоспроможним.



Андрій Черненко, заступник Чернігівського міського голови: «Підприємство працює, контракти у них підписані. Тобто спроможність розраховуватися зі споживачами – як по електроенергії, так і по воді, - вони в змозі».

Однак, за словами представників робочої групи, за транспортування води та електроенергії по мережах, що перебувають у власності підприємства, на «Чексілі» хочуть більше, ніж це узгоджено документами, а тому відмовляються розраховуватися за спожите самим виробництвом та перераховувати кошти людей, які сплатили за послуги отримані транзитом через ці мережі.

Олексій Щербина, генеральний директор ТОВ фірма «Технова», т.в.о. директора КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «У них на балансе находится подстанция, с помощью которой транспортируется электрическая энергия субпотребителям. Есть закон, который четко регламентирует стоимость за эту услугу. Когда рабочая группа встречалась, то у представителя директора Бондаря на руках был этот договор, согласно государством по установленной методике. Им хочется какие-то заоблачные деньги, непонятно с чего рассчитанные. Это, на самом деле, шантаж. На сегодняшний день «Чексил» по сути ворует электрическую энергию. И все эти потери ложатся на наши предприятия. У них нет договора на поставку электрической энергии, у них нет заведенных лимитов на электрическую энергию, у них поставщика нет».

Відтак, станом на червень 2020 року «Чексіл» має понад 10 мільйонів гривень заборгованості перед «ТехНовою» і ще майже 20 перед «Обленерго», водночас, не боячись бути відключеними компаніями постачальниками.

Сергій Малявко, директор КП «Чернігівводоканал»: «Якщо «Чексіл» нам не платить, а субспоживачі платять, то ми ніколи не від’єднуємо «Чексіл».

Можливості ж надавачів послуг і щодалі спускатися у боргову яму без будь-якої позитивної динаміки, обмежені. І буде час, коли вони припинять постачати електроенергію, тепло та воду.

Владислав Атрошенко каже, те, що на виробництві працюють сотні людей, які до того ж сумлінно сплачують за рахунками, керівництво КСК використовує на свою користь із року в рік.

Наразі в місті розглядають кілька варіантів виходу із ситуації, аби при подальшому зростанні заборгованості «Чексілу» мати змогу відключити його без шкоди для інших споживачів.

Андрій Черненко, заступник Чернігівського міського голови: «З цієї ситуації є два виходи: або «Обленерго» будує в обхід «Чексіла» і підключає субспоживачів до своєї гілки електромережі, або ми викупаємо ці мережі або «Обленерго».

Разом із тим підприємство поступово закриває борг по земельному податку. Зокрема, найближчим часом воно має сплатити 3 мільйони від продажу свого майна, адресу якому присвоїли 23 червня на позачерговому засіданні виконавчого комітету.

Василь Дмитренко, начальник Управління земельних ресурсів: «Загальна заборгованість на сьогоднішній день по збитковій частині «Чексіл-Автосервіс» скалає 2 мільйони 920 тисяч гривень. 2 мільйони проплачується, лишається 920 тисяч. Наскільки мені доповідав Мірко Ванджі і ті, хто готує йому продаж об’єкту, можливо через місяць вони проплатять залишок».

Також у муніципалітеті зазначили, що впродовж року КСК відшкодувало майже 12 мільйонів гривень податку на землю.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Чексіл», борги, електроенергія, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект