• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Про «підводні камені» зарплат в конверті та неофіційного працевлаштування очима школярів та школярок


Про «підводні камені» зарплат в конверті та неофіційного працевлаштування очима школярів та школярок

 

Марина учениця 11-го класу Ніжинського професійного аграрного ліцею та одна із переможниць конкурсу літературних творів «Скажи ні зарплаті у конверті», взяти участь в якому її спонукали сімейні обставини.

Марина Ластовець, учениця 11 класу ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей»: «В моєї мами така ж сама ситуація. Вона працює неофіційно. В неї немає ні відпусток, ні вихідних, навіть в державні свята».Конкурс проводиться вже вдруге. Основне його завдання – проінформувати учнівську молодь та їх батьків щодо негативних наслідків тіньової зайнятості, та формування громадської думки про переваги офіційного працевлаштування.

Юрій Юрченко, начальник Головного Управління пенсійного фонду України в Чернігівській області: «Протягом лютого-червня учні 11-х класів, а також випускники професійно-технічних закладів нашої області, писали свої твори, роздуми на тему «Легалізація заробітної плати». Тема була «Скажи ні оплаті зарплаті в конверті». Конкурс проводився у два етапи – районний і обласний. Було затверджено спільним наказом журі, до складу якого входили фахівці Головного управління пенсійного фонду, інституту підвищення кваліфікації вчителів, а також управління освіти і науки обласної державної адміністрації».

Офіційне працевлаштування і легальна заробітна плата – це ряд привілеїв, серед яких право на відпустку, оплата лікарняного, допомога в зв’язку з безробіттям, та інші переваги.


Юрій Юрченко, начальник Головного Управління пенсійного фонду України в Чернігівській області: «Це і соціальне страхування, і пенсійне страхування. Не буде відповідного стажу, звичайно не буде і пенсії. Це також наповнення бюджету Пенсійного фонду».

Цьогоріч участь в конкурсі взяли майже 8 тисяч випускників і випускниць, які в своїх творах висловили думку щодо важливості офіційного працевлаштування та небезпеки зарплати в конвертах, вкотре наголошуючи на актуальність цієї теми».

Катерина Биндюк, учениця 11 класу (Мена): «Йдеться про зарплату в конвертах і наскільки це негативно впливає на життя кожного із нас, і наскільки ми зможемо змінити своє життя через те, що будемо працювати легально. Якщо ми будемо забороняти виплачувати всі нелегальні зарплати, якщо всі зарплати будуть легальні, всі люди будуть захищені в своїх правах та обов’язках, то наша країна вийде на високий рівень своєї економіки».

Ірина Грецька, вчителька української мови та літератури (Трисвятська Слобода): «Тема надзвичайно важлива, актуальна і вона дає змогу заглибитися дитині у різні аспекти пріоритету, а також виховує у дитини відповідальність не лише перед суспільством, а й перед власним майбутнім, побудови власного життя».

Легалізація робочих місць та офіційне оформлення трудових відносин – це позитивний імідж для роботодавця, а для його працівників гарантії та впевненість у власному майбутньому.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: конкурс, літературний твір, зарплата, Пенсійний фонд, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект