Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чи безпечно плавати в Десні: на пляжі «Золотий берег» перевіряли швидкість течії


Чи безпечно плавати в Десні: на пляжі «Золотий берег» перевіряли швидкість течії

У вівторок, 16 червня, на міському пляжі «Золотий берег» вимірювали швидкість течії.Напередодні під час наради в муніципалітеті міський голова доручив перевірити, чи безпечна течія Десни в районі пляжу. Адже з цим питанням звертаються люди.

Тож наступного дня на пляж приїхали спеціалісти Чернігівського центру з Гідрометеорології. Вони працюють двома командами: на березі та на воді.

Зоя Тішевська, технік-гідролог Чернігівського центру з Гідрометеорології: «Вони вимірюють глибину і швидкість течії. А я вимірюю відстань. В точка 0,8 від дна і 0,2 від поверхні води».

Заміри робили на початку пляжу, всередині, біля рятувального посту та в кінці пляжу у двох точках на меншій та більшій глибині.

Тетяна Полєвик, начальниця відділу гідрології Чернігівського центру з Гідрометеорології: «Потім ми порахуємо швидкість в кожній точці. Далі середню швидкість на вертикалі, а потім середню швидкість по пляжу».


Прилад, за допомогою якого здійснюють вимір, називається гідрометричний млинок. Він дає показники в оборотах на хвилину. Потім за допомогою таблиць ці цифри перераховують в метри на секунду.

Офіційну відповідь з усіма розрахунками по таблицям нададуть 17 червня. Проте попередні цифри зафіксовані гідрологами такі: 0,3 м/с.

Тетяна Полєвик, начальниця відділу гідрології Чернігівського центру з Гідрометеорології:«Для даного рівня це нормальна величина швидкості. Якщо рівень буде 500, вона буде вище. Якщо буде рівень 100, вона буде ще значно нижча».

Як зазначив очільник міського відділу з надзвичайних ситуацій, такі показники свідчать, що швидкість течії на «Золотому березі» відповідає встановленій нормі.

Григорій Годун, начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР: «Згідно наказу Міністерства внутрішніх справ 301, течія повинна бути не більше 0,5 м/с. Зараз вони перевірили і доповіли мені, що найвища швидкість – 0,37. Тому можна купатися, безпека дотримується. Відпочиваючим гарного настрою і відпочинку».

Як повідомили представники центру з Гідрометеорології, за місяць рівень води у Десні підвищився приблизно на 50 см. Біля Чернігова на 16 червня він становить 211 см над нулем поста. За добу вода у річці піднялася на 3 см. Її температура складає +24,8 градусів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: швидкість течії, річка Десна, Золотий берег, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект