Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «У нас є два основні ризики: здоров'я людей та економіка», - міський голова про ріст захворюваності


«У нас є два основні ризики: здоров'я людей та економіка», - міський голова про ріст захворюваності

«На сьогоднішній день є два основні ризики. Перша і найголовніша, здоров’я людей, друга – питання знову повернення до зупинки економіки», - каже Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.Ріст захворюваності на коронавірусну інфекцію і водночас зменшення соціальної відповідальності в короткі терміни можуть повернути Чернігів і всю Україну до більш жорстких обмежувальних заходів. Про це міський голова наголосив на щотижневій розширеній нараді в муніципалітеті з огляду на оперативно оприлюднену статистику.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «В місті Чернігові захворілих на COVID-19 151 особа. Одужавших 35, померлих 2, лікуються 114, а в п’ятницю ми мали 120 осіб. За ці вихідні дні, включаючи п’ятницю, відбулося захворювання 17 осіб».

Якщо брати до уваги минулий звітний тиждень, то за показниками інцидентності, місто має 12,1 хворих на COVID-19, а це вже перевищення норми. Разом із тим, двоє померлих люди похилого віку і з важкими хронічними захворюваннями. Зі 114 пацієнтів лише 17 лікуються стаціонарно, 28 мають легке недомагання, а 69 взагалі не мають симптомів.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я: «На сьогоднішній день хочу сказати про те, ситуація, яка є в місті Чернігові, керована. Кількість пацієнтів з безсимптомною формою хвороби досить висока. Є позитивна динаміка щодо кількості одужавши пацієнтів. На сьогоднішній день немає дуже важкого перебігу, тому можна сказати про те, що епідемія в місті розвивається повільним темпом».

Порівняно із західними регіонами, Чернігів і область загалом мають кращу динаміку і менш складний перебіг захворювання. Втім, вірус нікуди не зникає, а нехтування засобами захисту та соціальним дистанціюванням лише підвищує ризики ним заразитися.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В мене прохання, на всіх літніх майданчиках, в залах ресторанів, на вході в доступному місці ставити табличку з інформацією скільки у нас людей захворіло за останній тиждень. Плюс актуальні цифри на останній день-два. Подумайте як це зробити правильно і в якому форматі, щоб люди дивилися статистику, і не думали, що це жарти».

Таблички Владислав Атрошенко доручив встановити зокрема на пляжі, закладах харчування, громадському транспорті, в супермаркетах та інших місцях.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Люди повинні натикатися на цю інформацію. Тоді вона буде до них доходити».

За словами міського голови, якщо для більшості людей COVID-19 і не матиме серйозних наслідків, то для міста ще один карантин – це зупинка економіки та його життєдіяльності.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Та динаміка, яка у нас є, говорить про те, що у нас все буде по своєму в Україні, не так як у всьому світі. Всі країни відкривають кордони, відкривають авіасполучення, а ми повернемось до повного карантину. Те, що нас чекаю з нашою безвідповідальною поведінкою. І я закликаю до більшої свідомості. Ще раз, не рефлексувати, не впадати в паніку, але там, де можна, мийте руки, зберігайте відстань і носіть маски. Виконуйте хоча б ці елементарні речі».

Нагадаємо, носіння масок та рукавичок, використання дезінфекторів та дотримання півтораметрової дистанції в громадських місцях, попри послаблення карантину, залишаються закріплені урядом, як обов’язкові.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Владислав Кухар, коронавірус, захворюваність, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект