Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігівській області хвора на COVID-19 санітарка порушила самоізоляцію і пішла до стоматолога


У Чернігівській області хвора на COVID-19 санітарка порушила самоізоляцію і пішла до стоматолога

Підписала зобов’язання про самоізоляцію і порушила її наступного ж дня. Три санітарки однієї з київських лікарень, підхопивши на роботі COVID, на самоізоляцію приїхали додому на Чернігівщину. Та вдома сиділося не всім. Одна з жінок час на самоізоляції використала для походу по лікарях. Про історію однієї порушниці, яка заразила інших, розкаже Валентина Доброта.На вулицях Леонідівки лише поодинокі перехожі. На селі нині гаряча пора, а тут іще й коронавірус. Село невелике, лише півтисячі жителів. А на 3 хворих санітарок 10 контактних осіб.

Про підтверджений діагноз жінки нікому не сказали. Свій життєвий ритм теж не збавили. Одна з хворих жінок на COVID на базарі торгувала розсадою. Тепер довелося не лише закрити ринок, а ще й заборонили відкривати кафе.

А ще сотня родин так довго чекала на відкриття дитячого садочку, але його роботу теж довелося заблокувати.

Того дня, коли працівники дитячого закладу проходили меддогляд, до місцевої лікарні прийшла і жінка з COVID. Стоматологу про свій підтверджений діагноз і словом не обмовилася.

В амбулаторії, де спуску не дають навіть головному лікарю, після того випадку все дезінфікували та ще більше посилили карантинні заходи.

За іронією долі в стоматолога 13-й кабінет. Сьогодні йому та двом медсестрам зробили повторні ПЛР-тести. Першим результатом медики не довірили.

Іван Бондар, головний лікар КНП «Ніжинський центр ПМСД»: «Якщо прийде другий аналіз нормальний, він приступить до роботи».

В об’єднаній громаді побоюються спалаху коронавірусу. В одному із сіл сусіднього району від COVID померли аж п’ятеро.


Володимир Андрієць, голова Лосинівської об’єднаної територіальної громади: «Я не можу сказати, що це добросовісні жителі нашої громади. Самосуду не було, але звичайно всі люди не задоволені. Можливо дирекція Київської лікарні повинна була повідомити про місце проживання інфікованих».

Дотримання самоізоляції контролюють Національна поліція, Держпродспоживслужба та працівники лабораторних центрів МОЗ. У додатку «Дія» це відбувається за допомогою регулярних повідомлень у довільні часові проміжки. Якщо немає такого застосунку, контрольні органи наносять періодичні візити за місцем ізоляції людини.

У національному штабі боротьби з COVID кажуть, що до кожного інспектора не приставиш. Насамперед мусить бути самоконтроль.

Олександр Кравчук, керівник штабу з ліквідації ситуації пов’язаної з поширенням COVID-19: «Якщо ви хочете стати потенційною вбивцею, тоді ви можете не дотримуватися умов самоізоляції. Але тільки пам’ятайте, що на ваших близьких за рогом буде чекати такий же вбився, який також не хоче дотримуватися карантинних заходів».

Додатка «Дія» в недужих санітарок не було. Поліцію про слабих теж не повідомили. А вже після встановлення контактних осіб, їхню самоізоляцію почали контролювати й односельці.

Іван Бондар, головний лікар КНП «Ніжинський центр ПМСД»: «Дзвонять і кажуть, ми бачили, що така особа у вас була. У нас у всіх телефони є, то я дзвоню і попереджую про неприємність».

На порушницю склали перший у районі протокол. Штраф від 17 до 34 тисяч гривень має визначити суд.

Інна Музиченко, керівниця Сектору моніторингу Ніжинського відділу поліції: «Станом на зараз немає інформації про результати розгляду. А відтак, може бути ситуація, що він тільки призначений до розгляду. Тим більше, жінка перебуває на самоізоляції, а значить не може прибути до суду».

Загалом від початку карантину по країні складено майже 2300 протоколів на порушників самоізоляції. Скільки людей може заразити один порушник – це все досить індивідуально. У цьому випадку двоє контактних – санітарки – вже перебуває у лікарні.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, самоізоляція, порушення, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект