Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ще одне диво-дерево розквітло на Валу


Home net

Ще одне диво-дерево розквітло на Валу

На Валу неподалік пам’ятника Тарасу Шевченку розквітнув церцис європейський. Це рідкісне для північних широт дерево, яке любить тепло. І якраз після аномально теплої зими, вперше показало свої квіти.Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: «Спершу на дереві не було листочків, були лише квіти. Тому складалось враження, що немовби це ілюмінація – навколо стовбура і навколо гілочок лише квіти, і вони немовби світяться. Але в травні з’явились ніжні серцевидні листочки».

Церцис належить до родини бобових, тому незабаром на місці його квітів з’являться стручки, які і забезпечили цій рослині альтернативну народну назву.

Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: «Його ще називають «Юдине дерево». Бо існує легенда, що саме на цьому дереві повісився Юда. Це один із учнів Ісуса хреста, який його зрадив. Чому так? Бо власне, коли висить цей стручок, то воно нагадує шибеницю».

Квітнути церцис буде всього лише кілька днів. Тому чернігівцям, які б хотіли сфотографуватися на фоні такого незвичайного дерева, варто найближчим часом завітати на вал.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церцис, Вал, Сергій Черняков, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект