Home net

COVID: +5 – Чернігів

На ранок 28 травня у Чернігові +5 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Усього 45 хворих, з них у лікарні 7, одужало 12, решта на самолікуванні вдома. Повідомили у міському управлінні охорони здоров’я.Усі медичні заклади Чернігова, у яких створені мобільні бригади, уже отримали додаткові виплати за квітень за відбір матеріалів для ПЛР-тестувань.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «Кожна лікарня, кожен медичний заклад по мобільному пакету COVID-19 отримала по 25 тисяч 371 гривні. Нарахування буде відбуватися десь від 75 до 140% кожній людині у вигляді доплати за роботи в цьому пакеті. В грошах це буде десь від 2000 до 4587 гривень. Згідно постанови, де прописано про те, що ця доплата повинна становити до 300%. Чому сума така мала? Тому що в квітні місяці ще не було тої кількості пацієнтів, які підлягали обстеженню».

Як повідомив Владислав Кухар, у Чернігові при нормі 12 на 100 тисяч населення, тестуванням охоплено майже 125. У першу чергу обстежують контактних.

Закладами охорони здоров’я Чернігівської міської ради уже проведено близько 1300 ПЛР-тестувань.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «Заклади забезпечені в достатній кількості необхідними засобами індивідуального захисту. Інфекційне відділення забезпечено ліками, розходними матеріалами, тобто все, що потрібно для роботи, у них є».

Згідно з підписаними угодами з Національною службою здоров’я України, мобільні бригади мають безоплатно проводити тестування на COVID-19 методом ПЛР. А також надавати пацієнтам екстрену та стаціонарну медичну допомогу. Усе це покриває тариф відповідного пакету медичних послуг. А отже, пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава. У тому числі і за медикаменти у разі лікування у стаціонарі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: COVID-19, коронавірус, Владислав Кухар, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект