Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Освітня станція сортування сміття


Home net

Освітня станція сортування сміття

У червні у Чернігові має запрацювати перша освітня станція сортування сміття. Тут навчатимуть містян роздільному збору побутових відходів та прийматимуть понад 20 видів вторинної сировини. Зокрема і такі фракції, які на сьогодні неможна здати в жодному з пунктів прийому міста.Михайло Марухно, волонтер: «Тут був повний хаос. Були купи сміття. Був дуже поганий стан даху. Але ми з хлопцями це все винесли. Найняли машину і це все було вивезено. Як ви бачите, тут вже пофарбовані стіни. Сьогодні ми виймаємо вікна і плануємо їх встановити. Також ми більшість проводки замінили».

Знаходиться станція у внутрішньому дворику Обласного молодіжного центру, колишній кінотеатр Щорса. Приміщення для облаштування станції громадській організації «Еко місто» центр надав безкоштовно.

Ірина Сімонова, директорка обласного молодіжного центру: «Сам молодіжний центр зацікавлений в тих перетворення, який ініціював і будуть створені завдяки цьому проєкту. Звичайно сама тенденція, що молодь заради молоді створює нові простори, реалізовує нові ідеї та якнайбільше залучає молодь до реалізації таких ініціатив. Це для нас важливо».

Раніше це був склад. Протягом 2 місяців карантину волонтери «Еко міста» привели приміщення до ладу. Знайшлась робота і для дівчат – облаштували навколишню територію.

Зараз активісти монтують бокси для збору вторинної сировини та інформаційні стенди.

Сергій Безбородько, голова ГО «Еко місто»: «Ми вирішили в одному місці зробити таку зручну інфраструктуру, де можна б було сортувати всі відходи побутові, які залишаються у нас у житті. Зручно їх в одному місці сортувати за фракціями. Освітній компонент передбачає те, що тут будуть проходити регулярні лекції, екскурсії. Ми будемо розповідати про те, як треба готувати вторинну сировину до здачі, як її розділяти, як можна вдома комфортно зберігати. Трохи згодом буде стартувати освітній проєкт для дітей. Ми будемо проводити лекції в школах».

На сьогодні в Чернігові існує щонайменше 18 пунктів прийому вторинної сировини. Кожен з них приймає на переробку окремі види фракцій.

Станція сортування, яку створюють волонтери, прийматиме різні види ПЕТ-тари, скло, склобій, макулатуру, алюмінієві бляшанки. Крім того, це єдине місце куди можна буде здати упаковки та одноразовий паперовий посуд, целофан, кур’єрські пакети, плівку з бульбашками та пакети з-під молочної продукції. Їх відправлятимуть на переробку або високотемпературне спалювання до Києва.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сортування сміття, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект